Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

23. rocznica pierwszej wizyty Jana Pawła II w Sank...

23. rocznica pierwszej wizyty Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 7 czerwca 2020

W niedzielę 7 czerwca 2020 r. przypada 23 rocznica pierwszej papieskiej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Papież modlił się wówczas przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie wtedy błogosławionej Siostry Faustyny. Wygłosił też krótkie przemówienie, w którym jednak przekazał wiele ważnych spraw.

Tekst przemówienia Jana Pawła II —> milosierdzie.pl

**23 lata temu – pierwsza papieska pielgrzymka do Łagiewnik**7 czerwca br. przypada 23. rocznica pierwszej papieskiej…

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Czwartek, 4 czerwca 2020

 

Zobacz też —> Wystawa “Jan Paweł – Papież Miłosierdzia” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – Od 7 czerwca 2020

Ojciec święty mówił m.in. o tym, że nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak miłosierdzie Boże, że orędzie Miłosierdzia zabrał z tego miejsca na Stolicę Piotrową i ono kształtuje obraz jego pontyfikatu, dziękował, że mógł spełnić życzenie Jezusa i wprowadzić w Polsce święto Miłosierdzia.

Specjalne przesłanie skierował do sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia umacniając je w charyzmatycznej posłudze apostolskiej, którą powierzył mu Bóg przez Siostrę Faustynę.

Jan Paweł II oglądał także makietę mającej powstać bazyliki Miłosierdzia Bożego i poświęcił kamień węgielny pod budowę tej świątyni!

Info i fot. za —> Faustyna.pl: 23 lata temu – pierwsza papieska pielgrzymka do Łagiewnik

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia/YouTube: Jan Paweł II w Łagiewnikach – 16. rocznica


Ojciec Święty Jan Paweł II, jeszcze jako pracownik Solvayu przychodził do kaplicy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i na grób Siostry Faustyny, potem jako kapłan celebrował uroczyste nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego, jako biskup Krakowa przeprowadził proces diecezjalny o życiu i cnotach Siostry Faustyny, zezwolił na przeniesienie jej doczesnych szczątków do kaplicy, starał się w Rzymie o rewizję Notyfikacji zabraniającej szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego w formach przez nią przekazanych. Jako papież beatyfikował i kanonizował Siostrę Faustynę, a orędzie Miłosierdzia przekazał Kościołowi na trzecie tysiąclecie wiary. Dwukrotnie w papieskich pielgrzymkach nawiedził łagiewnickie Sanktuarium i wielokrotnie mówił o niej lub zwracał się do niej w modlitwie.

Zobacz —> Wybór wypowiedzi Jana Pawła II o św. Faustynie