Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7 czerwca ...

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7 czerwca 2020 – Franciszkańskie rozważanie “Daję Słowo”

Franciszkańskie rozważanie “Daję Słowo” na uroczystość Najświętszej Trójcy (Rok A) –  Niedzielę, 7 czerwca 2020 r. – pt. Wygląd Pana Boga – o. Mateusz Stachowski OFMConv.

O zgłębianiu tajemnicy, a więc o tym, że Pan Jezus mówił w nocy, o potrzebie modlitwy, a przede wszystkim o… plecach Pana Boga i o wyglądzie… słowa.

Zobacz też —> „Daję Słowo przygotowanie” – wprowadzenie do Liturgii Słowa

Zobacz też:

Boże mój, cieszę się niewymownie – Modlitwa uwielbienia św. Siostry Faustyny

Duchowość komunii nadprzyrodzonej


Źródło i czytania liturgiczne —> Franciszkanie.tv: Wygląd Pana Boga: Daję Słowo – Najświętszej Trójcy A – 7 VI 2020

Wygląd Pana Boga: Daję Słowo – Najświętszej Trójcy A – 7 VI 2020

O zgłębianiu tajemnicy, a więc o tym, że Pan Jezus mówił w nocy, o potrzebie modlitwy, a przede wszystkom o… plecach Pana Boga i o wyglądzie… słowa.Franciszkańskie rozważanie "Daję Słowo" na uroczystość Najświętszej Trójcy A – 7 czerwca 2020 r.Zobacz Daję Słowo z 2014 r.: https://www.youtube.com/watch?v=X_V94ta8uCYZobacz Daję Słowo z 2017 r.: https://www.youtube.com/watch?v=jtnNZv46-EYLiturgia Słowa:(Wj 34, 4b-6. 8-9) Mojżesz, wstawszy rano, wstąpił na górę, jak mu nakazał Pan, i wziął do rąk tablice kamienne. A Pan zstąpił w obłoku, i Mojżesz zatrzymał się koło Niego, i wypowiedział imię Pana. Przeszedł Pan przed jego oczyma i wołał: "Pan, Pan, Bóg miłosierny i łagodny, nieskory do gniewu, bogaty w łaskę i wierność". Natychmiast Mojżesz skłonił się aż do ziemi i oddał pokłon, mówiąc: "Jeśli darzysz mnie życzliwością, Panie, to proszę, niech pójdzie Pan pośród nas. Jest to wprawdzie lud o twardym karku, ale przebaczysz nasze winy i nasze grzechy, a uczynisz nas swoim dziedzictwem".(2 Kor 13, 11-13) Bracia, radujcie się, dążcie do doskonałości, pokrzepiajcie się na duchu, bądźcie jednomyślni, pokój zachowujcie, a Bóg miłości i pokoju będzie z wami. Pozdrówcie się nawzajem świętym pocałunkiem! Pozdrawiają was wszyscy święci. Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!(J 3, 16-18) Jezus powiedział do Nikodema: "Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego".FranciszkanieTV: http://www.franciszkanie.tvFranciszkańskie rozważanie niedzielnej Liturgii Słowa w TVP2 w soboty ok. 17:50 i w niedziele około 6:00 (powtórka)Homilie na każdy dzień: https://soundcloud.com/franciszkaniePotrzebujesz modlitwy? Napisz: http://www.skrzynkamodlitwy.pl3zdania – codzienne krótkie rozważanie Słowa po franciszkańsku: http://www.3zdania.plPolecamy rekolekcje franciszkańskie: http://www.rekolekcjefranciszkanskie.plFranciszkańskie Duszpasterstwo Powołaniowe: http://www.powolanie.com.plFranciszkański Sekretariat Misyjny: http://www.sekretariatmisyjny.pl

Opublikowany przez FranciszkanieTV Sobota, 6 czerwca 2020


Franciszkańskie rozważanie niedzielnej Liturgii Słowa w TVP2 w soboty ok. 16:00 i w niedziele około 6:00 (powtórka)

Homilie na każdy dzień: https://soundcloud.com/franciszkanie

Franciszkańska fundacja „Tworzyć Miłością”: http://www.fundacjatm.pl

Potrzebujesz modlitwy? Napisz: http://www.skrzynkamodlitwy.pl

3zdania – codzienne krótkie rozważanie Słowa po franciszkańsku: http://www.3zdania.pl

Polecamy rekolekcje franciszkańskie: http://www.rekolekcjefranciszkanskie.pl

Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołaniowe: http://www.powolanie.com.pl

Dobre rekolekcje!: http://www.dobrerekolekcje.pl

Misje franciszkańskie: http://www.sekretariatmisyjny.pl