Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wystawa “Jan Paweł – Papież Miłosierdz...

Wystawa “Jan Paweł – Papież Miłosierdzia” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – Od 7 czerwca 2020

W niedzielę 7 czerwca 2020 roku, w 23. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej “Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”. Ekspozycja została przygotowana dla uczczenia jubileuszu stulecia urodzin Karola Wojtyły.

Zaproszenie na wystawę:

Wideo / zobacz więcej —> Radio Maryja/TV Trwam: Papież Miłosierdzia

Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00 modlitwą w Godzinie Miłosierdzia. Mszy świętej o 15.20 w Bazylice przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Po Mszy świętej nastąpi otwarcie wystawy. Na ekspozycję składa się 15 plansz, które ukazują Jana Pawła II, jako apostoła Bożego Miłosierdzia i jego związki z Łagiewnikami. Jak sam powiedział w 2002 roku – przychodziłem tutaj zwłaszcza w czasie okupacji, gdy pracowałem w pobliskim Solvayu. W drodze z Borku Fałęckiego na Dębniki modlił się często w kaplicy Sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Potem przybywał do Łagiewnik jako biskup, kardynał i w końcu jako papież.

Na wystawie po raz pierwszy zostanie pokazana fotografia arcybiskupa Karola Wojtyły modlącego się przy grobie Siostry Faustyny na cmentarzu klasztornym – mówi ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. – Orędzie Bożego Miłosierdzia, które zawsze było mu bliskie i drogie kardynał Wojtyła zabrał z sobą z Krakowa na Stolicę Piotrową i kształtowało ono obraz jego pontyfikatu. W 1980 r. wydał encyklikę o Bożym Miłosierdziu „Dives in Misericordia”, później beatyfikował i kanonizował Siostrę Faustynę, ustanowił Święto Miłosierdzia dla całego Kościoła. Przypominamy także papieskie pielgrzymki do Łagiewnik oraz historyczne wydarzenie jakim był akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu z 17 sierpnia 2002 r. – opowiada ks. Bielas.

Na wystawie będzie można także zobaczyć makietę z projektem rozbudowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, która 7 czerwca 1997 r. została zaprezentowana Janowi Pawłowi II i na której Ojciec Święty złożył swój podpis. – Zapraszamy na modlitwę do naszego Sanktuarium i zapoznania się z wystawą oraz przesłaniem Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu – mówi kustosz łagiewnickiego Sanktuarium.

Wystawę opracowali: ks. Zbigniew Bielas, s. M. Elżbieta Siepak ZMBM i Małgorzata Pabis, projekt graficzny – Piotr Jantos.

Organizatorami wystawy jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia a współorganizatorem Kraków Airport im. Jana Pawła II.

Info za —> milosierdzie.pl/Małgorzata Pabis: Wystawa: „Jan Paweł – Papież Miłosierdzia”

Zobacz też —> Faustyna.pl: 23 lata temu – pierwsza papieska pielgrzymka do Łagiewnik 

**23 lata temu – pierwsza papieska pielgrzymka do Łagiewnik**7 czerwca br. przypada 23. rocznica pierwszej papieskiej…

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Czwartek, 4 czerwca 2020