Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

23-24 listopada 2019 w Łagiewnikach: 3. rocznica i...

23-24 listopada 2019 w Łagiewnikach: 3. rocznica i odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Ogólnopolskie obchody 3. rocznicy Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana odbywały się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 23 i 24 listopada 2019 roku. – Akt, który dokonał się trzy lata temu to jest tylko początek drogi, a nie jej koniec – mówi ks. prof. Marek Chmielewski.

Zobacz też relacje:

3. rocznica i odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezua Chrystusa za Króla i Pana – Homilia abp. Józefa Michalika

Sympozjum “Króluj nam Chryste!” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Rocznica przyjęcia Chrystusa za Króla i PanaW dniach 23-24 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w…

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Piątek, 22 listopada 2019

 

Zobacz tekst —> Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

– Trzy lata temu, poprzez Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana wyraziliśmy wolę, aby On rzeczywiście panował w naszej ojczyźnie, w naszych wspólnotach rodzinnych, ale i w całym społeczeństwie. Ten akt był publicznym wyznaniem wiary. Zobowiązaliśmy się wtedy, że będziemy nie tylko w Niego wierzyć, ale też wypełniać to wszystko, do czego On nas zaprasza przez Ewangelię – podkreśla bp Stanisław Jamrozek, delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.

Posłuchaj ks. biskupa Stanisława Jamrozka:

Zobacz szczegółowy program obchodów —> III rocznicy Jubileuszowego Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

W czasie spotkania zapowiadającego obchody w domu duszpasterskim przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na początku listopada ks. prof. Marek Chmielewski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wyliczył cztery cele, jakie mają coroczne spotkania w rocznicę przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana. Pierwszym jest oddanie chwały Bogu. Drugim – pogłębienie świadomości, do czego zobowiązaliśmy się w tym akcie. Trzecim – przygotowanie materiałów formacyjnych; publikacje z sympozjów odbywających się w kolejne rocznice są narzędziem służącym do formowania osób zaangażowanych w dzieło czci Jezusa Chrystusa jako Pana i Króla. Czwartym celem jest jednoczenie środowisk, dla których sprawa królowania Chrystusa w naszym życiu, w naszym narodzie jest szczególnie ważna.

– Te coroczne spotkania nabierają coraz większego rozgłosu, bo nie bez znaczenia jest to, aby mówić i przypominać, że ten Akt, który dokonał się trzy lata temu, to jest tylko początek drogi, a nie jej koniec, jak to zaznaczyli księża biskupi w komentarzu do jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – mówi ks. prof. Chmielewski, konsultant Biskupa Delegata KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.

Posłuchaj ks. prof. Marka Chmielewskiego:

Zobacz też —> Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana – Tak było 19 listopada 2016 r. w Łagiewnikach


W sobotę 23 listopada 2019 odbyło się Ogólnopolskie sympozjum nt. „Króluj nam, Chryste!” (Aula Jana Pawła II przy Bazylice Bożego Miłosierdzia). Eucharystii w Godzinie miłosierdzia przewodniczył abp Andrzej Dzięga.

Zobacz relację —> Sympozjum „Króluj nam Chryste!”


Odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nastąpiło w czasie Mszy św. celebrowanej w bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w niedzielę 24 listopada 2019 o godz. 12.00.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił abp Józef Michalik. Mszę św. poprzedziło Nabożeństwo do Ducha Świętego, któremu o godz. 10.00 w kaplicy klasztornej przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, a po nim ekspiacyjną drogę krzyżową do bazyliki poprowadził ks. Ryszard Barglik-Makowski.

– Polska jeśli zatraci swoje chrześcijańskie korzenie uschnie, zaniknie – mówił abp Michalik w homilii.

Zobacz relację —> 3. rocznica i odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – Homilia abp. Józefa Michalika


– Proklamacja tego Aktu to jest jak uderzenie w wielki dzwon, który ma obudzić, który ma uświadomić nam to, do czego zobowiązaliśmy się przez chrzest św. Chodzi o to, żeby wszystkim nam przypomnieć, że powinniśmy naprawdę zacząć żyć po chrześcijańsku. Królestwo Boże jest w nas, Królestwo Boże od nas się zaczyna, od naszych serc, od naszej przemiany – tylko tyle, i aż tyle – mówi ks. prof. Chmielewski.

Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został proklamowany w krakowskich Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu Polski i Prezydenta RP Andrzeja Dudy 19 listopada 2016 r., na zakończenie obchodów Roku Miłosierdzia w Polsce. Dzień później akt odmawiany był we wszystkich polskich kościołach podczas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Info i wideo za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej/ BP KEP: Rocznica Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana