Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Rozważania adwentowe według “DzienniczkaR...

Rozważania adwentowe według “Dzienniczka” św. Siostry Faustyny – Ks. Zbigniew Bielas – Odcinek 1 – 28 listopada 2019

“Cichość i pokora – niech to będzie plan na pierwszy tydzień naszego adwentowego czuwania” – mówi ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w 1. odcinku Rozważań adwentowych wg “Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

W każdy czwartek Adwentu 2019 roku na stronie internetowej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (milosierdzie.pl) zamieszczane są krótkie rozmyślania adwentowe, które przygotował ks. Zbigniew Bielas.

Wszystkie odcinki —> adwentowych rozważań

O tym, jak dobrze przygotować się w adwencie do Świąt Bożego Narodzenia, powiedziała sama Matka Boża św. Siostrze Faustynie. Pod datą 29 listopada 1936 roku Apostołka Bożego Miłosierdzia zapisała takie słowa:

„Matka Boża pouczyła mnie, jak się przygotować mam do Święta Bożego Narodzenia. Widziałam Ją dziś bez Dzieciątka Jezus. Powiedziała mi: «Córko moja, staraj się o cichość i pokorę, aby Jezus, który ustawicznie mieszka w sercu twoim, mógł wypocząć. Adoruj Go w sercu swoim, nie wychodź z wnętrza swego. Uproszę ci, córko Moja, łaskę tego rodzaju życia wewnętrznego, abyś nie opuszczając wnętrza swego, na zewnątrz spełniła wszelkie obowiązki swoje jeszcze z większą dokładnością. Ustawicznie przebywaj z Nim we własnym sercu, On ci będzie mocą; ze stworzeniami utrzymuj [kontakt] o tyle, o ile konieczność i obowiązek twój tego wymaga. Jesteś mieszkaniem miłym Bogu żywemu, w którym On ustawicznie z miłością i upodobaniem przebywa, a żywa obecność Boża, którą odczuwasz w sposób żywszy i wyraźny, utwierdzi cię, córko Moja, w tym, co ci powiedziałam. Staraj się do dnia Bożego Narodzenia tak postępować, a później On ci sam da poznać, w jaki sposób przestawać i jednoczyć się z Nim będziesz»”.

(„Dzienniczek”, nr 785)

Info i wideo za —> milosierdzie.pl: Rozważania adwentowe według “Dzienniczka” św. Siostry Faustyny

O tym, jak dobrze przygotować się w Adwencie do Świąt Bożego Narodzenia, powiedziała sama Matka Boża św. Siostrze…

Opublikowany przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Wtorek, 26 listopada 2019