Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

2. Kongres Św. Ojca Pio w Gdańsku, 28-29 września ...

2. Kongres Św. Ojca Pio w Gdańsku, 28-29 września 2018

W dniach 28 i 29 września 2018 r. w Gdańsku odbywa się II edycja Kongresu Św. Ojca Pio. W trakcie dwóch dni spotkania pod hasłem “Do nieba z Ojcem Pio”, którego głównym organizatorem  jest Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej poprzez swój Dom Zakonny w Gdańsku, zaplanowano 18 debat i paneli. Wydarzenia kongresowe mają miejsce w Muzeum II Wojny Światowej, w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła przy ul. Łagiewniki 63, który przeżywa w tych dniach również nawiedzenie relikwii pierwszego stopnia św. Ojca Pio i w ogrodach domu zakonnego Braci Kapucynów.

W obecnym roku przeżywamy Jubileusz 100-lecia od stygmatyzacji Świętego Ojca Pio oraz 50-lecia Jego przejścia do domu Ojca. Ten piękny Jubileusz obchodzony jest na całym świecie. Krakowska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów stała się głównym organizatorem krajowych wydarzeń Roku Jubileuszowego, w tym 2. Kongresu Św. Ojca Pio w Gdańsku, skierowanych zarówno do czcicieli świętego Stygmatyka, jak i do ludzi pragnących poznać jego sylwetkę.

Wydarzenie —> na Facebooku

Zobacz też —> “Z Maryją i Ojcem Pio Czyścimy Czyściec!”

Zobacz szczegółowy program —> 2. Kongresu św. Ojca Pio w Gdańsku

Celem Kongresu jest z jednej strony popularyzacja duchowości Św. Ojca Pio na terenie diecezji i archidiecezji Polski północnej, a z drugiej strony integracja osób świeckich należących do Grup Modlitwy Ojca Pio (GMOP), duchownych wspierających GMOP oraz osób zainteresowanych duchowością Św. Ojca Pio, które potencjalnie mogą tworzyć nowe GMOP na terenie swoich parafii.

Relikwie św. Ojca Pio 28 i 29 września w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Gdańsku

fot. gdansk.kapucyni.pl

Głównym organizatorem Kongresu jest Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej poprzez swój Dom Zakonny w Gdańsku, przy jednoczesnej współpracy z duchownymi odpowiedzialnymi za Grupy Modlitwy Ojca Pio w diecezji gdańskiej, toruńskiej, elbląskiej, pelplińskiej, bydgoskiej, włocławskiej, szczecińsko-kamienieckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, warmińskiej czy też diecezji gnieźnieńskiej.

Info za —> Biuro Prasowe Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej / gdansk.kapucyni.pl

Opublikowany przez Kongres Św. Ojca Pio Wtorek, 23 stycznia 2018