Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Z Maryją i Ojcem Pio Czyścimy Czyściec!R...

“Z Maryją i Ojcem Pio Czyścimy Czyściec!” – Czuwanie na Jasnej Górze i ogólnopolska akcja modlitewna w dniach 22-23 września 2018

“Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC” pod tym hasłem przebiegała akcja duszpasterska, która rozpoczęła się w sobotę 22 września 2018 r. o godzinie 21.37 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze i trwała cały kolejny dzień.

Jeśli się modlimy za dusze czyśćcowe i za nas będzie się ktoś modlił. Tak Święty Ojciec Pio zachęcał swoich duchowych synów i córki do nieustannej modlitwy za tych, którzy w czyśćcu oczekują na spotkanie z Panem Bogiem. Dzisiaj my, czciciele Świętego Ojca Pio i ludzie dobrej woli włączam się do wielkiej modlitwy Kościoła – w tych słowach br. Roman Rusek, Krajowy Koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio, zwrócił się do osób zgromadzonych na Jasnej Górze oraz śledzących na żywo transmisję z czuwania.

Czciciele Świętego Ojca Pio jak również wszyscy łączący się z jasnogórskim sanktuarium polecali miłosierdziu Bożemu bliskich zmarłych oraz tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

Do wspólnej modlitwy, prowadzonej w Pałacu Prezydenckim przez Ks. Zbigniewa Krasa kapelana prezydenta, włączyli się również Pan Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Panią Agatą Kornhauser-Dudą.

Patronat Honorowy nad akcją, zorganizowaną przez Braci Kapucynów w ramach obchodów Roku Jubileuszowego św. Ojca Pio, objął abp Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Niech nasze wspólne wołanie nie ustaje – nadal CZYŚĆMY CZYŚCIEC ofiarując uczestnictwo w Eucharystii, modlitwy, cierpienia i wyrzeczenia w intencji dusz oczekujących pełnego zjednoczenia z Panem Bogiem.

Info za —> Biuro Prasowe Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej

Wideo —> Do Nieba z Ojcem Pio: Homilia br. Andrzeja Derdziuka OFMCap. wygłoszona podczas Mszy św. o północy 22/23 września 2018 r. na Jasnej Górze podczas czuwania “Z Maryją i Ojcem Pio Czyścimy Czyściec”


W nocy z 22 na 23 września 2018 r. w jasnogórskim sanktuarium odbyło się Czuwanie Grup Modlitewnych o. Pio z udziałem kilkuset osób.

Oglądaj —> transmisję on-line z Jasnej Góry

Zobacz —> FOTORELACJĘ

“W tę noc, kiedy św. o. Pio przechodzi do Domu Ojca, gromadzi nas w tej jasnogórskiej Kaplicy, u stóp naszej Matki, miłość. Bóg jest miłością. Dzisiejszej nocy chcemy wraz z Maryją i św. o Pio, jej wiernym synem, zwracać się z gorącą prośbą do Boga o miłosierdzie dla dusz cierpiących w czyśćcu. W tym szczególnym dniu, poprzez całą dobę, chcemy modlić się za dusze w czyśćcu cierpiące” – mówił rozpoczynając Czuwanie br. Zdzisław Duma OFMCap. z Prowincji Krakowskiej Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

„Chcemy, by to był prawdziwy szturm do nieba – mówił br. Roman Rusek OFMCap. , Krajowy Koordynator Grup Modlitwy o. Pio – Ojciec Pio powiedział kiedyś takie znamienne słowa – bądź pewny, jeśli będziesz się modlił za dusze w czyśćcu cierpiące, na pewno będzie się ktoś za ciebie modlił wtedy, kiedy będziesz potrzebował pomocy”.

Równocześnie w dniach 20-22 września na Jasnej Górze trwał Jubileuszowy Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio pod hasłem: „Do nieba z Ojcem Pio”.  W Kongresie, odbywającym się w jasnogórskim Domu Pielgrzyma, uczestniczyły osoby z poszczególnych Grup Modlitwy o. Pio w Polsce, którzy pełnią funkcję świeckich liderów, a także kapłani pełniący funkcję dyrektorów duchowych Grup Modlitwy.

– O. Pio jest świętym naszych czasów, jest świętym, który robi – jak sam powiedział – więcej rumoru, więcej hałasu po swojej śmierci niż za życia, ponieważ nieustannie inspiruje nowe rzesze wiernych do działania – podkreśla br. Mateusz Magiera  OFMCap., rzecznik prasowy Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych KapucynówO. Pio to nie tylko człowiek głębokiej modlitwy – owszem, przede wszystkim. Ale to także człowiek czynu, człowiek działania, człowiek miłosierdzia. Gdy zobaczymy, w jaki sposób on traktował osoby ubogie, w jaki sposób pochylał się nad cierpiącymi, jak popatrzymy na Dom Ulgi w Cierpieniu – widzimy go jako człowieka czynu.

Czytaj całość / fotorelacja / audio —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Ze św. ojcem Pio modlitwa za dusze czyśćcowe


Akcja “Czyścimy Czyściec” w Internecie:

WWW —> www.czyscimyczysciec.pl

Facebook —> facebook.com/czcz2018

oraz Twitter —> twitter.com/czysciec

Opublikowany przez Czyścimy Czyściec Piątek, 7 września 2018