Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

13. Marsz Świętości Życia w Warszawie – 15 k...

13. Marsz Świętości Życia w Warszawie – 15 kwietnia 2018

W niedzielę 15 kwietnia 2018 r. ulicami Warszawy przeszedł 13. Marsz Świętości Życia. To święto życia, wielkie święto rodzin i wszystkich, dbają o najmłodszych, najsłabszych, wykluczanych. Udział w marszu to “tak” dla życia.  Hasłem tegorocznego marszu były słowa “Jestem za życiem” a tematem poruszanym przy tej okazji jest adopcja. – Jesteście świadkami tego, że życie ludzkie jest święte – podkreślił kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy w archikatedrze warszawskiej, która poprzedziła marsz.

Marsz Świętości Życia organizują wspólnie dwie warszawskie diecezje: archidiecezja warszawska i diecezja warszawsko-praska. Poprzedziły go Msze święte odprawione o godz. 11.00 przez kard. Kazimierza Nycza w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście i przez bp. Romualda Kamińskiego w katedrze świętych Floriana Męczennika i Michała Archanioła na Pradze.

Zobacz transmisja online:

Msza w archikatedrze warszawskiej

Msza w katedrze warszawsko-praskiej

Na zakończenie Mszy całe rodziny przyjmowały specjalne, indywidualne błogosławieństwo. Bezpośrednio po Mszy świętej z obu katedr wyruszyły marsze, które spotkały się na Placu Zamkowym o godz. 12.30.

– Idziecie nie po to, aby manifestować przeciwko komuś, ale by być świadkami, że życie jest święte – podkreślił metropolita warszawski i dodał, przywołując słowa papieża Benedykta XVI, iż są takie sprawy, które są nienegocjowalne, nad którymi nie wolno głosować – np. ludzkie życie. – Idziecie, by wzmocnić w sobie to święte przekonanie, że potraficie bronić życia zawsze i skutecznie – dodał Kardynał.

#MarszŚwiętościŻycia po raz trzynasty w #Warszawa #adOPCJA [wideo] bit.ly/2GZlCee

Opublikowany przez Archidiecezja Warszawska 15 kwietnia 2018

 

Hasłem tegorocznego marszu były słowa “Jestem za życiem” a tematem poruszanym przy tej okazji – adopcja. Organizatorzy marszu w Warszawie chcieli zwrócić uwagę zarówno na dzieci w domach dziecka, pozbawione rodziców, oczekujące na adopcję, jak też na rodziców adopcyjnych, którzy zdecydowali się im stworzyć rodzinę.

– Kobieta, która spodziewa się niechcianego dziecka, nie musi decydować się na aborcję, ale może urodzić i oddać dziecko do adopcji. To opcja warta rozważenia – podkreślają organizatorzy marszu – rodziny, które nie mogą doczekać się własnych dzieci, mogą je adoptować.

Podobnie jak w poprzednich latach Marsz Świętości Życia przeszedł trasą z Placu Zamkowego Krakowskim Przedmieściem do bazyliki Świętego Krzyża. Wzięły w nim udział liczne rodziny z dziećmi w różnym wieku a także młodzież. Atmosfera była rodzinna i radosna. Uczestnicy nieśli flagi z logiem marszu oraz różne hasła pro-life np. „W trosce o życie”, „Tak dla życia!”, „Dzieci są super!” „Pozwólcie żyć Muminkom”, od czasu do czasu je skandowali. Pozdrawiali też zagranicznych turystów, których wielu o tej porze spacerowało po Trakcie Królewskim.

Zanim wyruszyli, przy katedrze warszawsko-praskiej oraz przy Kolumnie Zygmunta w ramach akcji „Pielucha dla malucha” zbierano pampersy i artykuły niemowlęce, które zostaną przekazane Domom Samotnej Matki w Chyliczkach oraz w Zielonce.

Info i wideo —> archwwa.pl: „Jesteście świadkami!”. Marsz Świętości Życia po raz trzynasty w Warszawie

↘️

Opublikowany przez Archidiecezja Warszawska 15 kwietnia 2018


Zobacz —> Do udziału w 13. Marszu Świętości Życia zaprasza bp Romuald Kamiński


Wydarzenie —> na Facebooku

Organizatorami Marszu Świętości Życia w Warszawie są archidiecezja warszawska i diecezja warszawsko-praska. Jego nazwa nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Kościół w Polsce ustanowił ten dzień w odpowiedzi na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice Evangelium Vitae z 1995 r. W swej istocie jest podkreśleniem wartości życia, między innymi obroną praw do życia każdego człowieka: nienarodzonego, cierpiącego, wykluczonego.

Po raz pierwszy Marsz Świętości Życia odbył się w Warszawie 25 marca 2006 r. Od 2010 r. w jego organizację włączyła się diecezja warszawsko-praska. W zeszłym roku w Marszu Świętości Życia wzięło udział ok. 10 tys. mieszkańców Warszawy.

Info za —> Archidiecezja Warszawska: Jesteś za życiem? W niedzielę w Warszawie Święto Życia | Marsz Świętości Życia – marszprolife.pl