Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Życzenia abp. Marka Jędraszewskiego dla uczniów i ...

Życzenia abp. Marka Jędraszewskiego dla uczniów i nauczycieli na początek roku szkolnego 2020/2021

– Niech ten nowy rok szkolny będzie dla was pod każdym względem szczęśliwy i udany, niech będzie czasem wzrostu „w łasce u Pana Boga i u ludzi” – powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski składając życzenia wszystkim uczniom, którzy 1 września 2020 r. rozpoczynają kolejny etap edukacji.

Zobacz też —> Abp Marek Jędraszewski do katechetów: miłość i szacunek najlepszą drogą, by trafić do wychowanków

Na progu nowego roku szkolnego 2020/2021 abp Marek Jędraszewski złożył życzenia wszystkim uczniom. – Życzę, aby ten rok był bardzo udany. (…) Żebyście mogli cieszyć się z tego, że jesteście razem – z waszymi nauczycielami, ale także z waszymi kolegami i koleżankami – powiedział abp Marek Jędraszewski nawiązując do ubiegłorocznego zamknięcia szkół i pozostania uczniów w domach w czasie epidemii.

Arcybiskup zwrócił uwagę, że nowy rok szkolny jest też okazją do wzrostu „w łasce u Pana Boga i u ludzi”. – Nie może być pełnego wzrostu i rozwoju, jeśli nie są one budowane na poznawaniu Pana Boga, kochaniu Go coraz bardziej, na modlitwie, na zatroskaniu o to, aby każdej niedzieli być na Mszy św. – podkreślił abp Marek Jędraszewski.

Metropolita poprosił, aby jego słowa przekazać najbliższym, a zwłaszcza rodzicom. – Powiedzcie im, że wasi katecheci, księża, a także wasz arcybiskup myślą o was z wielkim zatroskaniem, miłością i nadzieją, że ten nowy etap waszego życia będzie dla wszystkich czasem bardzo udanym i szczęśliwym.

Info i wideo za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Abp Marek Jędraszewski do uczniów: niech nowy rok szkolny będzie czasem wzrostu „w łasce u Pana Boga i u ludzi”