Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Czyścimy czyściec z Maryją i Ojcem Pio! – Wy...

Czyścimy czyściec z Maryją i Ojcem Pio! – Wyjątkowa akcja: 22-23 września 2018

W sobotę 22 września 2018 r. o godzinie 21.37 rozpoczęła się wyjątkowa akcja duszpasterska pod hasłem “Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC“. Modlitwa za zmarłych trwała cały następny dzień i zakończyła się 23 września również o godz. 21.37. Wielka modlitwa w intencji dusz czyśćcowych trwała zwłaszcza na Jasnej Górze w nocy z 22 na 23 września. Pod hasłem „Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec” w jasnogórskim sanktuarium odbyło się Czuwanie Grup Modlitewnych o. Pio z udziałem kilkuset osób.

Patronat Honorowy nad akcją, zorganizowaną przez Braci Kapucynów w ramach obchodów Roku Jubileuszowego św. Ojca Pio, objął abp Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Wideo —> Do Nieba z Ojcem Pio – Czuwanie Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC, część II Transmisji: MSZA ŚWIĘTA o północy 23 września 2018 r.

„Święty Stygmatyk, Ojciec Pio, zawsze pukał do Serca Maryi, aby otrzymać łaskę, o którą prosił. Doświadczenie orędownictwa Matki Bożej starał się przekazywać wszystkim, którzy stali się jego duchowymi synami i córkami. Szczególną zaś troską modlitewną otaczał dusze czyśćcowe” – tłumaczy br. Roman Rusek OFMCap, krajowy koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio.


Oglądaj transmisję on-line:

IV – ostatnia część czuwania w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze –  “MODLITWA ZA TYCH, CO ODDALI ŻYCIE ZA NIEPODLEGŁĄ OJCZYZNĘ” – godz. 3.30, 23 września 2018 r.


III część czuwania CZYŚCIMY CZYŚCIEC – NABOŻEŃSTWO UWIELBIENIA W GODZINĘ ŚMIERCI OJCA PIO oraz “MODLITWA ZA TYCH, CO ODDALI ŻYCIE ZA NIEPODLEGŁĄ OJCZYZNĘ” – godz. 2.00, 23 września 2018 r.

oraz

I część czuwania Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC (2018) – OD PRZEBACZENIA DO POJEDNANIA


Szczegółowy plan czuwania oraz dodatkowe informacje są dostępne na stronie —> www.czyscimyczysciec.pl oraz profilach w mediach społecznościowych:

Facebook —> facebook.com/czcz2018

oraz Twitter —> twitter.com/czysciec

W CZYSZCZENIU CZYŚĆCA swój aktywny udział zadeklarowało ponad 370 Grup Modlitwy Ojca Pio w Polsce, ponad 2000 oddziałów diecezjalnych Akcji Katolickiej w Polsce, NSZZ Solidarność, Rycerze Kolumba w Polsce, reprezentująca ruchy pro-life Fundacja Małych Stópek, Różaniec Kibiców i Pielgrzymka Kibiców na czele z ks. Jarosławem Wąsowiczem SDB a także Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspierające na świecie ponad 2000 polskich misjonarzy – zakonników, sióstr zakonnych, księży diecezjalnych oraz misjonarzy świeckich.

Strona internetowa oraz profile w mediach społecznościowych zostały uruchomione w dniu 11 września 2018 r. o godz. 21.37.

W obecnym roku przeżywamy Jubileusz 100-lecia od stygmatyzacji Świętego Ojca Pio oraz 50-lecia Jego przejścia do domu Ojca. Ten piękny Jubileusz obchodzony jest na całym świecie. Krakowska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów stała się głównym organizatorem krajowych wydarzeń skierowanych zarówno do czcicieli świętego Stygmatyka, jak i do ludzi pragnących poznać jego sylwetkę.

Wieczorem 15 lipca 1959 r. św. Ojciec Pio był chory i znajdował się w swojej celi klasztornej, podczas gdy w kościele zgromadzili się jego synowie i córki duchowe. Przemówił do nich przez megafon:

Pamiętajmy o tym, że jutro jest święto Matki Bożej Szkaplerznej, będącej szczególną opiekunką dusz czyśćcowych. Polecajmy tej drogiej Matce święte dusze w czyśćcu. Któż z nas nie ma tam swoich bliskich i kto wie, jak wielu z nich cierpi tam może – a nawet z pewnością – także przez nas…

Prośmy Mamę, aby przyszła im z pomocą, łagodząc ich cierpienia i chłodząc dręczący ich płomień. Jeżeli my będziemy miłosierni w stosunku do nich, jeżeli – nie daj Bóg! – i my będziemy musieli pójść do czyśćca, Pan Bóg sprawi, iż pojawią się inni, którzy pomogą z kolei nam.


W nocy 22 na 23 września 2018 czciciele Świętego Ojca Pio zgromadzą się w kaplicy Cudownego Obrazu w Sanktuarium na Jasnej Górze.

Przez cały dzień 23 września aż do godz.21.37 wierni uczestniczący w niedzielnej Eucharystii zostaną zaproszeni, do odmówienia po każdej Mszy świętej co najmniej jednej dziesiątki Różańca w intencji swoich bliskich w czyśćcu cierpiących.

W ramach CZYSZCZENIA CZYŚĆCA wierni będą także zachęcani, aby w stulecie odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, czy to na spotkaniach rodzinnych, czy też wszelkich grup duszpasterskich, czy też wspólnot otoczyć modlitewną troską zmarłych z Sandarmochu, Wysp Sołowieckich, Workuty, Wołynia, Piaśnicy i innych zapomnianych obecnie miejsc.

Braci Mniejsi Kapucyni swoje zaproszenie do modlitwy kierują również do środowisk kibiców sportowych, tak aby podczas zaplanowanych rozgrywek w trakcie CZYSZCZENIA CZYŚĆCA, miłosierdziu Bożemu polecali bliskich, znajomych, zawodników, trenerów, pracowników klubów i innych zasłużonych sportowców, którzy zakończyli już ziemskie zawody.

„My, współcześni czciciele Ojca Pio, pragniemy iść po śladach, które nam zostawił. Dzięki zaangażowaniu wszystkich duszpasterzy i wiernych, wielka wspólnota Kościoła pielgrzymującego i Kościoła chwalebnego połączy się podczas CZYSZCZENIA CZYŚĆCA dla dobra naszych braci i sióstr w czyśćcu.” – dodaje br. Roman.

Info za —> Biuro Prasowe Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej / czyscimyczysciec.plOpublikowany przez Czyścimy Czyściec Piątek, 7 września 2018