Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

80. rocznica śmierci św. Siostry Faustyny – ...

80. rocznica śmierci św. Siostry Faustyny – Centralne obchody w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 5 października 2018

W piątek 5 października 2018 r. przypada liturgiczne wspomnienie św. Siostry Faustyny i 80. rocznica Jej śmierci. Centralne obchody odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie wraz z jej śmiercią zostało złożone całe jej duchowe dziedzictwo.

Zobacz też —> 1. Łódzki Kongres Świętej Faustyny, 4-5 października 2018 – Zaproszenie i program

W Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i mieście Łodzi ten dzień ma rangę uroczystości.

Uroczystości 80 rocznicy narodzin dla nieba św. Faustynyw Łagiewnikach5 października (piątek) przypada liturgiczna…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Poniedziałek, 1 października 2018

 

W tym dniu w sposób szczególny dziękować będziemy za dar Apostołki Bożego Miłosierdzia, jej prorocką misję i wszystkie jej owoce, a wraz z nią za niepodległość naszej Ojczyzny w stulecie odzyskania niepodległości.

Przygotowaniem do tej uroczystości jest tradycyjne triduum Mszy św. z okolicznościowymi kazaniami, które sprawowane są 2-4 października w kaplicy sanktuaryjnej o godzinie 17.00.

Wideo —> Stowarzyszenie Faustinum: 80 rocznica narodzin dla nieba św. Siostry Faustyny – 05.10.2018

W piątek 5 października 2018 r. Msze święte w kaplicy sanktuaryjnej z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny celebrowane będą o: 6.30, 17.00 i 19.00, natomiast w bazylice – w porządku niedzielnym bez Eucharystii o 13.30. Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00, jak każdego dnia.

Z okazji tej okrągłej rocznicy w godzinach: 10.00-18.00 będzie można nawiedzić miejsce za zakonną klauzurą, w którym do domu Ojca Niebieskiego odeszła św. Siostra Faustyna, i tam dziękować za dar jej życia i duchowe dziedzictwo oraz prosić o jej możne wstawiennictwo w różnych intencjach.

O godzinie 19.00 w auli św. Jana Pawła II – spektakl zatytułowany „Jestem z tobą”, oparty na „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny, w reżyserii Adama Woronowicza, w wykonaniu Aleksandry Posielężnej, Karola Górskiego i Piotra Bondyry.

Od godziny 21.00 przy grobie św. Faustyny w kaplicy sanktuaryjnej – adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą poprowadzą siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Wieczór łaski i uwielbienia zakończy się o 22.45, czyli w godzinie odejścia św. Faustyny z tej ziemi do domu Ojca Niebieskiego.

W tych wydarzeniach w sposób szczególny uczestniczyć będą apostołowie Bożego Miłosierdzia z Polski i Słowacji, którzy w dniach 1-5 października w łagiewnickim Sanktuarium przeżywają spotkania formacyjne ze słowem Bożym i „Dzienniczkiem” św. Siostry Faustyny, prowadzone przez o. Krzysztofa Wonsa SDS i siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia

Zobacz też —> Dni Apostołów Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, 1-5 października 2018 – “Pokochałem cię miłością wieczną”


Info za —> Faustyna.pl: Rocznica narodzin dla nieba św. Faustyny w Łagiewnikach

© Copyright by Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Uroczystość św. Siostry Faustyny5 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i we…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Poniedziałek, 1 października 2018