Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

XI Pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakow...

XI Pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 26 września 2020 – Zaproszenie

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w sobotę 26 września 2020 r., odbędzie się XI Pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej. Hasłem pielgrzymki są słowa Jana Pawła II: „Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem”.

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Zaproszenie na Pielgrzymkę Żywego Różańca

– To jedno z wydarzeń w stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Będziemy przyzywać jego wstawiennictwa i wpatrywać się w jego różaniec. On powiedział: „Różaniec to modlitwa, która bardzo umiłowałem” – mówi ks. Stanisław Szczepaniec, diecezjalny moderator Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00. – Zaplanowaliśmy wspólną modlitwę, konferencję, będą świadectwa i komunikaty, a także adoracja Najświętszego Sakramentu. Uwieńczeniem naszego spotkania będzie Eucharystia sprawowana o godz. 12.00 pod przewodnictwem naszego metropolity ks. abp Marka Jędraszewskiego – wyjaśnia ks. Szczepaniec.

Jak podkreśla kapłan, modlitwa różańcowa jest dziś bardzo potrzebna. – W różańcu zawiera się to wszystko co jest w Ewangelii i to wszystko co jest we Mszy świętej. Różaniec jest nam dany jako dar zbawienia. Wszystkie tajemnice, jakie są w życiu Jezusa i Maryi, są obecne w różańcu. Jeżeli całe Boże zbawienie, całą miłość Boga wyrażamy i zawieramy w modlitwie, modlimy się z Maryją, modlimy się z całym Kościołem, to potęga tej modlitwy jest niesamowita: ona nas przemienia i ona wyprasza błogosławieństwo dla świata. Dlatego Kościół przez wieki zachęcał do modlitwy różańcowej, a dzisiaj to wezwanie brzmi jeszcze mocniej – zaznacza ks. Szczepaniec.

Info za —> mp/milosierdzie.pl: Żywy Różaniec w Łagiewnikach