Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Ks. Marek Chrzanowski FDP: ksiądz nie jest tylko d...

Ks. Marek Chrzanowski FDP: ksiądz nie jest tylko dla ludzi pobożnych… – Fragment książki „Przeżyć, by żyć”

– Ksiądz Alojzy Orione mówił, że nie jesteśmy tylko dla ludzi pobożnych, którzy siedzą w kościołach, że trzeba wyjść na ulicę. Papież Franciszek mówi to samo – trzeba przybliżyć ludziom Boga, wychodząc na ulice, wchodząc w określone środowiska, nieraz trzeba nawet zaryzykować i nie bać się, bo Pan Jezus głosił Ewangelię nie tylko w przyjaznych środowiskach –  mówi ks. dr Marek Chrzanowski FDP w wywiadzie-rzece “Przeżyć, by żyć”.

Publikujemy fragment wypowiedzi ks. Marka z książki “Przeżyć, by żyć” (Wydawnictwo Bernardinum, 2018), w której ks. Marek odpowiada na pytania Patrycji Michońskiej-Dynek.

Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku


Ks. Marek Chrzanowski FDP:

– Jeździłem na mecze już jako ksiądz. Cieszyłem się. Widzew grał w Lidze Mistrzów. Po jednym z takich meczów wracaliśmy ze stadionu, a za nami szła grupa młodych ludzi, którzy strasznie bluźnili. Byłem w szaliku, takim kibicowskim, owinięty szczelnie, a pod spodem miałem koloratkę. Ci młodzi rozmawiali o meczu, ale strasznie mocnymi słowami. W pewnym momencie nie wytrzymałem, zatrzymałem się i powiedziałem prowodyrowi tej całej bandy, żeby nie bluźnił, bo rani ucho. Trochę w żartach, ale zdecydowanie. Ten stanął jak wryty i mówi: „A co ty gadasz jak ksiądz?”. A ja wtedy ten szalik odsłaniam i szok! Najlepsze jest to, że do dzisiaj się znamy, cenimy i jesteśmy dobrymi znajomymi. To dziwne spotkanie po meczu to jedno z takich moich fajniejszych doświadczeń. Myślę, że ksiądz jest potrzebny nawet w takich miejscach. Ksiądz Alojzy Orione mówił, że nie jesteśmy tylko dla ludzi pobożnych, którzy siedzą w kościołach, że trzeba wyjść na ulicę. Papież Franciszek mówi to samo – trzeba przybliżyć ludziom Boga, wychodząc na ulice, wchodząc w określone środowiska, nieraz trzeba nawet zaryzykować i nie bać się, bo Pan Jezus głosił Ewangelię nie tylko w przyjaznych środowiskach. Dla Ewangelii trzeba trochę pocierpieć, zaryzykować, postawić na jedną kartę…

Zobacz więcej o książce —> Przeżyć by żyć. Opowieść o wierze, miłości i uzdrowieniu


Ks. dr Marek Chrzanowski FDP – rekolekcjonista, duszpasterz, odpowiedzialny za Instytut Życia Konsekrowanego dla dziewcząt i kobiet. Autor zbiorów opowiadań, medytacji, 10 tomików poezji i 2 powieści. W Polskim Radiu prowadzi autorską audycję „Idę do Ciebie z miłością”.

Patrycja Michońska-Dynek – dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Pracowała m.in. w TVP i TV Puls, Programie III Polskiego Radia, Radiu Józef i Radiu Plus. Obecnie jest autorką audycji w Radiu Plus i koordynatorką Stacji Lokalnych Radia Plus w Grupie Eurozet.

Info za: Wydawnictwo Bernardinum

Zobacz też —> Ks. Marek Chrzanowski FDP: Pan Bóg po raz kolejny dał mi szansę – Prezentacja książki “Przeżyć, by żyć” – Warszawa, 5 grudnia 2018