Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

XI Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców ...

XI Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców – 30 kwietnia 2017 r.

Ostatnia niedziela kwietnia, w tym roku 30 kwietnia, to zatwierdzony w kalendarzu duszpasterskim Konferencji Episkopatu Polski dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Jego organizatorem od lat jest Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura oraz MIVA Polska, której dyrektorem jest ks. Jerzy Kraśnicki.

Hasło XI Niedzieli Modlitw za Kierowców „W Maryi pomoc i opieka na drogach” nawiązuje do trwającego roku jubileuszy maryjnych: 100-lecia objawień w Fatimie i 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie na Warmii.

Głównymi punktami tegorocznych obchodów będą celebracje Eucharystii w Waplewie, Zawadach i Ząbrowie. O godz. 8.00 rozpocznie się Msza św. za polskich kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Waplewie. O godz. 11.30 Mszy św. w intencji kierowców w kościele pw. Św. Krzysztofa w Białymstoku – Zawadach – będzie przewodniczył ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska. Również o godz. 11.30, w parafii pw. Ducha Świętego w Ząbrowie k. Iławy będzie celebrowana Msza św. w intencji motocyklistów w ramach IV Zlotu Papieskiego Motocyklowo-Samochodowego.

Wszyscy kierowcy, motocykliści, rowerzyści i członkowie ich rodzin są zaproszeni do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach bezpiecznie, spokojnie i z sercem odnowionym, z życzliwością do ludzi – zachęcają organizatorzy Niedzieli Modlitw za Kierowców. Jak przypominają, od 1975 roku na polskich drogach wydarzyło się 1,8 mln wypadków, w których zginęło ok. 230 tysięcy osób, a 2,3 mln zostało rannych. – Tylko nasza osobista przemiana i rzetelna troska o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego mogą gwarantować polepszenie bezpieczeństwa na naszych drogach – podkreślają.

Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zachęca do większej troski, jeśli chodzi o sposób poruszania się po drogach, odnoszenie się do innych użytkowników dróg, przestrzeganie przepisów drogowych, bycie prawdziwym chrześcijaninem jako kierowca, pieszy czy rowerzysta.  Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. Marian Midura wraz z dyrektorem MIVA Polska ks. Jerzym Kraśnickim apelują do wszystkich kierowców – o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę! Do wszystkich uczestników ruchu zaś – o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym. „Nie możemy tylko, jak to często bywa, wskazywać na innych, że łamią przepisy ruchu, że brawurowo poruszają się pojazdami, ale potrzeba nam osobistej refleksji i nawrócenia, aby z naszej strony nie było zagrożenia dla bezpieczeństwa, życia naszego i innych” – podkreślają. 

—> Apel Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i modlitwa w intencji kierowców (pobierz)
—> Informacje Krajowego Duszpasterstwa Kierowców (pobierz)

Info za —> Krajowe Duszpasterstwo Kierowców/ BP KEP: XI Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców