Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego w niedzielę 1 ...

VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego w niedzielę 1 maja 2022 rozpoczyna 14. Ogólnopolski Tydzień Biblijny

W dniach 1-7 maja 2022 r. przeżywamy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Temat tegorocznego Tygodnia Biblijnego brzmi: “Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. W niedzielę 1 maja 2022 otworzyło go VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem “Pokój temu domowi” (Łk 10,5).

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję albo wspieraj innych modlitwą lub postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


W niedzielę, 1 maja 2022 r., we wszystkich kościołach przeżywaliśmy Szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Swoim hasłem nawiązuje ono do trzyletniego programu duszpasterskiego, który poświęcony jest sakramentowi Eucharystii („Eucharystia daje życie”: 2019 – 2022). Obecny rok kościelny i duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Kościół w Polsce skupia swą tegoroczną medytację eucharystyczną na trzech darach zmartwychwstałego Chrystusa, którymi są: pokój, posłannictwo, świadectwo.

„W tę niedzielę, w sposób szczególny zwracamy uwagę na wybraną Księgę Pisma Świętego, którą chcemy czytać, medytować i którą chcemy się modlić na przestrzeni konkretnego roku. W tym roku jest to Ewangelia według św. Łukasza, z której zaczerpnęliśmy również hasło VI Narodowego Czytania Pisma Świętego: +Pokój temu domowi+ (Łk 10,15). Pokój, który płynie z głoszenia Ewangelii, z przyjęcia Ewangelii i z życia według nauczania Chrystusowego zawartego w Ewangelii” – powiedział ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II.

Ks. prof. Witczyk przypomniał, że Niedziela Narodowego Czytania Pisma Świętego łączy się z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski, które miały miejsce przed sześcioma laty w Gnieźnie i Poznaniu. Stąd też w tym roku wypada szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

Patronat nad wydarzeniem objął abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP oraz Mateusz Morawiecki, prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej.

Aplikacja "Dzieło Biblijne"

Uroczysta celebracja pod przewodnictwem bp. Wiesława Lechowicza, biskupa polowego Wojska Polskiego i z udziałem zaproszonych lektorów odbyła się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godzinie 7.00 i wraz z Eucharystią była transmitowana przez TVP1 oraz na stronie: www.faustyna.pl, You Tube i w aplikacjach mobilnych: faustyna.pl.

Ten sam rytuał czytania Pisma świętego towarzyszył Mszy św. sprawowanej w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, transmitowanej na żywo w TVP1 o godz. 11.00 oraz Mszy św. transmitowanej z Jasnej Góry przez Tv Trwam o godz. 9.30.

„Róbmy co tylko możliwe, aby każdego dnia Tygodnia Biblijnego w naszych parafiach, któraś z form proponowanych przez Dzieło Biblijne mogła być realizowana, przeżywana, wykorzystywana” – zachęcił ks. prof. Witczyk.

Info, foto i audio za —> biblista.pl / BP KEP: 1-7 maja: XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny oraz Faustyna.pl: Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Posłuchaj:


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja