Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Uroczystości pogrzebowe śp. kard. Zenona Grocholew...

Uroczystości pogrzebowe śp. kard. Zenona Grocholewskiego – 25 lipca 2020 w archikatedrze poznańskiej

Uroczystości pogrzebowe śp. kard. Zenona Grocholewskiego odbędą się w archikatedrze poznańskiej w sobotę 25 lipca 2020 r. o godz. 12.00. O godz. 10.00 trumna z ciałem purpurata zostanie wprowadzona do katedry, gdzie odbędzie się modlitewne czuwanie. Uroczystości transmitowane będą za pośrednictwem Telewizji Polskiej i Telewizji Trwam.

Zobacz też —> Zmarł kard. Zenon Grocholewski – 17 lipca 2020

W południe rozpocznie się Msza św. z udziałem biskupów, w której weźmie udział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Homilię pogrzebową wygłosi abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Po Mszy św. trumna z ciałem śp. kard. Zenona Grocholewskiego zostanie złożona w podziemiach katedry, w krypcie biskupów poznańskich. W podziemiach katedry pochowani zostali kardynałowie Mieczysław Ledóchowski i Bolesław Filipiak.

Info za —> Archidiecezja Poznańska/episkopat.pl: Szczegóły uroczystości pogrzebowych śp. kard. Zenona Grocholewskiego

Obejrzyj zapowiedź wydarzenia:

Wideo za —> Radio Maryja/TV Trwam: Uroczystości pogrzebowe ks. kard. Zenona Grocholewskiego


Kard. Zenon Grocholewski zmarł w dniu 17 lipca 2020 r. w Rzymie. Był jednym z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II. Miał 80 lat.

W sobotę 18 lipca 2020 r. o godz. 11:00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie została odprawiona Msza św. żałobna pod przewodnictwem kard. Sandri w intencji śp. kard. Grocholewskiego. Wziął w niej udział abp. Stanisław Gądecki. Papież Franciszek modlił się przy trumnie kardynała na zakończenie Mszy św.

– Z wielkim oddaniem poświęcił się służbie Stolicy Apostolskiej. Najpierw jako notariusz i prefekt w Najwyższym Trybunale Sygnatury Apostolskiej, a potem jako prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej – napisał papież Franciszek w telegramie kondolencyjnym po śmierci kard. Zenona Grocholewskiego. Podkreślił, że w swej pracy dał wielkie świadectwo gorliwości kapłańskiej, wierności Ewangelii i troski o budowę wspólnoty Kościoła.

Zobacz więcej —> vaticannewsa.va: Papież o kard. Grocholewskim: dał wielkie świadectwo gorliwości kapłańskiej