Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia...

Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia – Msza św. w archikatedrze białostockiej – 16 listopada 2020

W poniedziałek 16 listopada 2020 r., w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia – Patronki Archidiecezji Białostockiej, w bazylice archikatedralnej w Białymstoku, o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy SAC, metropolity białostockiego. Homilię wygłosił bp Adrian Galbas SAC, biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

Transmisja online dostępna była na kanale YouTube ArchiBial MEDIA.

Eucharystię poprzedziła o godz. 17.15 modlitwa różańcowa, prowadzona przez Koła Żywego Różańca z całej archidiecezji.

Posłuchaj homilii księdza bpa Adriana Galbasa SAC:

Wideo —> ArchiBial MEDIA: Uroczystość NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia – 16 listopada 2020 r.

Tradycyjnie, uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia poprzedziła w Białymstoku uroczysta Nowenna. Tegoroczna Nowenna przebiegała pod hasłem „W szkole Matki Miłosierdzia”. Tematem poszczególnych dni były uczynki miłosierdzia względem duszy i względem ciała, które mamy wypełniać wzorując się na przykładzie Maryi. Nabożeństwa odbywały codziennie w archikatedrze białostockiej o godz. 18.00.

Więcej —> archibial.pl: Nowenna Opieki i Uroczystość Patronalna Matki Miłosierdzia. 7 listopada 2020 – 16 listopada 2020

W tym roku przypada Jubileusz 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia, który jest otaczamy wielkim kultem w białostockiej bazylice archikatedralnej. NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia znajdujący się w białostockiej archikatedrze, słynący łaskami, w ostatnich tygodniach został poddany renowacji. Obecnie jest wystawiony do czci wiernych obok prezbiterium i tam pozostanie przez najbliższy rok. W tym czasie powstaje dla niego nowy ołtarz, który jest już w trakcie realizacji.

Zobacz więcej —> niedziela.pl: Abp Wojda: Maryja – nasza Matka Miłosierdzia!


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!