Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskieg...

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: 18-21 kwietnia 2019

Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w roku 2019 będzie miało następujący przebieg.

Triduum Paschalne w Łagiewnikach

fot. milosierdzie.pl


“Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Trzy dni paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, szczyt swój osiągają w Wigilię Paschalną, a kończą się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania” (Kalendarz Rzymski, nr 18-19). Nie są to więc dni przygotowania do uroczystości paschalnej, ale już sam obchód Paschy Chrystusa Pana przez udział w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu.

Więcej —> brewiarz.pl


Wielki Czwartek jest dniem dziękczynienia miłosiernemu Bogu za dar kapłaństwa oraz Eucharystii.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Wielki Czwartek, 18 kwietnia 2019 r., o godzinie 10:00 sprawowana była Msza Krzyżma Świętego pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego, w czasie której poświęcone zostały oleje do sprawowania sakramentów świętych. Eucharystię koncelebrowali kapłani z całej archidiecezji. Do Sanktuarium w Łagiewnikach przybyła z nimi młodzież oraz Liturgiczna Służba Ołtarza.

Zobacz —> Relację

O godzinie 15:00 odprawiona została modlitwa w Godzinie Miłosierdzia.

O godzinie 18:00 Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej przewodniczył bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Liturgię wielkoczwartkową zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem do Ciemnicy, która tradycyjnie jest urządzana w kaplicy klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie trwać przez całą noc.

Zobacz —> transmisję Mszy Wieczerzy Pańskiej

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Jezus pozwolił mi wejść do Wieczernika – pisała św. Siostra Faustyna o swym mistycznym doświadczeniu – i byłam obecna, co się tam działo…

Czytaj całość —> Faustyna.pl: Wielki Czwartek

Zobacz też —> milosierdzie.pl: Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, 14 kwietnia 2019 oraz Triduum Paschalne 2019


Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, w którym nie ma Eucharystii, ponieważ najdoskonalszą ofiarę z samego siebie złożył na Golgocie Jezus Chrystus.

Zdrój miłosierdzia Mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz, nikogo nie wyłączyłem (Dz. 1182) – powiedział Pan Jezus do św. Siostry Faustyny w jednym z wielu objawień związanych z Jego męką.

W Wielki Piątek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sposób szczególnie uroczysty celebrowana była o godz. 15:00 modlitwa w chwili konania Jezusa na krzyżu (Godzina Miłosierdzia) i rozpoczęcie nowenny przed świętem Miłosierdzia (transmisja na stronie: www.faustyna.pl, oraz www.milosierdzie.pl). Po nowennie odbyło się nabożeństwo Drogi krzyżowej.

Zobacz też —> Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego – wprowadzenie

Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej rozpoczęła się w bazylice o godzinie 18:00. Po adoracji Krzyża i Komunii św. wyruszyła procesja eucharystyczna do Grobu Pańskiego, który tradycyjnie jest przygotowywany w klasztorze, w kaplicy Męki Pańskiej. Tam rozpoczęła się nieustanna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zainaugurowały „Gorzkie żale”.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Piątek, 19 kwietnia 2019

 

Info za —> Faustyna.pl: Wielki Piątek


Wielka Sobota jest dniem żałoby po ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa.

W kościołach i kaplicach w „Grobie Pańskim” adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, dziękując Mu za dzieło odkupienia i wszystkie łaski wysłużone na krzyżu dla naszego zbawienia oraz błagamy o miłosierdzie dla nas i całego świata.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach od rana święcone były pokarmy na świąteczne stoły.

O godzinie 15:00 odprawiana została modlitwa w Godzinie Miłosierdzia z nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego, a następnie nabożeństwo zstąpienia Jezusa do otchłani.

Po zapadnięciu zmroku, a więc o godzinie 20:00 przed bazyliką rozpoczęły się obrzędy Wigilii Paschalnej z Eucharystią, podczas której miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Sobota, 20 kwietnia 2019

 

Info za —> Faustyna.pl: Wielka Sobota

© Copyright by Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpocznie się o godz. 7:00 rano. Procesję od Grobu Pańskiego do Bazyliki poprowadzi i Eucharystię odprawi bp Jan Zając. Kolejne Msze święte w Bazylice jak w każdą niedzielę (9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:20 i 18:00), zaś w kaplicy klasztornej o godz. 9:00 i 19:00.

O godzinie 15:00 odprawiana jest modlitwa w Godzinie Miłosierdzia z nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, będą odprawione w Bazylice o godz. 17:00.

Info za —> milosierdzie.pl

Błogosławionych Świąt Z okazji Świąt Wielkanocnych i Święta Miłosierdzia Bożego siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Sobota, 20 kwietnia 2019