Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na dziś – 20 stycznia 2024 – ...

Słowo na dziś – 20 stycznia 2024 – “… a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli”

Słowo na dziś – codziennie o Słowie Bożym, Miłosierdziu Bożym i ludzkim, życiu Kościoła i ciekawych tematach wartych uwagi. Dziś 20 stycznia 2024 r., Sobota II tygodnia Okresu Zwykłego, w którą polecamy: • Ewangelię Mk 3, 20-21 wraz z krótkim rozważaniem ks. Przemysława Krakowczyka SAC., • komentarz do dzisiejszych czytań ks. Wojciecha Węgrzyniaka, • relację z  uroczystości pogrzebowych ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego oraz • cytat z Dzienniczka św. Siostry Faustyny (nr. 1279).


Posłuchaj Ewangelii na 20 stycznia 2024 r. wraz z komentarzem:

Wideo —> Telewizja Misericordia: Dobra Nowina na dziś | 20 stycznia – Sobota, II tyg. zwykłego

Ewangelia według św. Marka (Mk 3, 20-21)

“Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów».”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z  dnia 20 stycznia 2024 roku

Zobacz też w serwisie Mateusz.pl —> Czytania na dziś w wersji tekstowej i audio (Maskacjusz TV) oraz komentarze do czytań

Komentarz do czytań liturgicznych na 20 stycznia 2024 r. ks. prof. Wojciecha Węgrzyniaka:

Wideo —> Ks. Wojciech Węgrzyniak: DamyzBogiemRadę (Sobota, 2. tydz. zwykły – II)

Bp Damian Muskus o śp. ks. Tadeuszu Isakowiczu-Zaleskim: Pragnął żyć Kazaniem na Górze

– Bóg widział w ks. Tadeuszu człowieka, który szczerze pragnął żyć Kazaniem na Górze, nawet jeśli go to wiele kosztowało. Nawet jeśli ormiański temperament wygrywał z chrześcijańską łagodnością, a tęsknota do prawdy i sprawiedliwości wyostrzała słowa i prowadziła go na barykady – mówił 18 stycznia bp Damian Muskus OFM w kościele św. Brata Alberta w Radwanowicach w czasie uroczystości pogrzebowych zmarłego 9 stycznia śp. ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, prezesa Fundacji im. Brata Alberta.

Na początku Mszy św. odczytano list kondolencyjny abp. Marka Jędraszewskiego. „Składam dzięki Bogu za dar powołania Księdza Kanonika, posługę dla Kościoła Krakowskiego oraz ewangeliczny trud włożony w głoszenie Chrystusa” – napisał metropolita krakowski.

W czasie homilii bp Damian Muskus odwołał się do fragmentu Kazania na Górze, w czasie którego Jezus „naszkicował mapę ludzkiego szczęścia”. Biskup zaznaczył, że ten ewangeliczny tekst przytaczany jest w dniu pogrzebu śp. ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego nie po to, by w jego świetle oceniać jego życie, ale po to, by w tym zamkniętym rankiem 9 stycznia życiu odnaleźć spojrzenie Jezusa, który patrzył na ks. Tadeusza z miłością przez 67 lat. – Był z nim, nie przestając go kochać: w chwilach samotnych zmagań, rozczarowań, bólu i odrzucenia. Jezus wciąż go kochał wtedy także, gdy cierpiał niesprawiedliwości, ale także i wtedy, gdy doświadczał łaski, radości i zwyczajnego ludzkiego szczęścia, w którym zasmakował, żyjąc pośród ukochanych przez siebie ludzi – mówił krakowski biskup pomocniczy…

Czytaj całość / fotorelacja —> w serwisie Archidiecezji Krakowskiej

Zobacz też —> Zmarł ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski – 9 stycznia 2024

Dzienniczek św. Faustyny, nr 1279

“Udzielił mi Pan poznania łask, którymi mnie nieustannie obsypuje. (…) Jako dziecko czułam, że wszystko, co posiada Ojciec niebieski, moim jest. Sam mnie podniósł z ziemi aż do Serca swego; czułam, że wszystko, co istnieje, jest w sposób wyłączny moim, a ja nie miałam do tego wszystkiego żadnych pragnień, bo mi wystarcza Bóg sam.”

Źródło / zobacz pełny cytat na dziś > Faustyna.pl – Konkordancja do „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny: Cytat z “Dzienniczka” nr 1279

Słowo na dziś – 20 stycznia 2024