Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Rekolekcje Wielkopostne “14 Przystanków̶...

Rekolekcje Wielkopostne “14 Przystanków” – Przystanek XIII – o. Michał Legan OSPPE

– Często mijają nas ludzie, którzy żyją, którzy chodzą po naszych ulicach, siadają przy naszych stołach, mieszkają z nami, pracują, przyjaźnią się, a są całkowicie martwi. Jak wielkiej trzeba delikatności, jak bardzo trzeba się troszczyć o ciała ludzi zmarłych w duszy, choć żyjących w ciele, jak wielkiej trzeba odwagi, żeby ich z ich krzyży zdejmować i składać w ramiona Matki – Matki, która jako jedyna potrafi się takim człowiekiem z odpowiednią czułością zająć – mówi o. Michał Legan OSPPE w rozważaniu trzynastej stacji drogi krzyżowej “Zdjęcie Pana Jezusa z krzyża”.

Zapraszamy na XIII odcinek rekolekcji wielkopostnych “14 Przystanków”, przygotowanych przez sercański portal ewangelizacyjny profeto.pl. Odcinek miał premierę we czwartek 14 kwietnia 2022 roku.

Zobacz na Misericors wszystkie odcinki —> Rekolekcji wielkopostnych “14 Przystanków”

Fundacja “Misericors” jest jednym z patronów medialnych cyklu!

Źródło —> profeto.pl: Rekolekcje Wielkopostne 2022 – “14 przystanków” – ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE – Przystanek 13

(Copyright © Fundacja Profeto.pl 2022)


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Profeto przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane “14 Przystanków”. Jest to cykl medytacji do kolejnych stacji drogi krzyżowej. Wideorozważania prowadzi duet ks. Michał Olszewski SCJ – twórca grupy medialnej i prezes Fundacji Profeto, i o. Michał Legan OSPPE – rzecznik prasowy sanktuarium na Jasnej Górze i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

– Wielki Post to jest jedna wielka bardzo długa droga krzyżowa, którą trzeba przejść, postępując za Jezusem Chrystusem, naśladując Go, tzn. stawiając swoje stopy w Jego ślady. Niech się to dokona w Wielkim Poście 2022 r. Niech ten czas nas odmieni, niech nam pokaże, że całe nasze życie jest drogą krzyżową – bywa przerażająco trudne, bolesne, pełne niepokoju, lęku i cierpienia, ale także prowadzi do światła, do zmartwychwstania – mówi, zapraszając do udziału w rekolekcjach o. Michał Legan.

Odcinki rekolekcji “14 Przystanków” ukazują się od 10 marca 2022 r. w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl. Zainteresowani mogą zostawić swojego maila i zostaną powiadomieni o kolejnych odcinkach.

Fundacja Profeto.pl – Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji, to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.

Profeto.pl —> na Facebooku | na YouTube | na Twitterze

Radio Profeto —> WWW / Facebook


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja