Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Radio Kraków przeprasza abp. Marka Jędraszewskiego...

Radio Kraków przeprasza abp. Marka Jędraszewskiego za przypisanie mu słów na temat ks. Franciszka Ślusarczyka – 18 grudnia 2018

Za Biurem Prasowym Archidiecezji Krakowskiej publikujemy sprostowanie i przeprosiny Radia Kraków dla abp. Marka Jędraszewskiego z dnia 18 grudnia 2018 r. za podanie nieprawdziwego cytatu z wywiadu metropolity krakowskiego dla tej rozgłośni.

“Radio Kraków przeprasza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego za nieprawidłowe podanie informacji dziennikarskiej jako cytatu z Jego wypowiedzi.

Dodatkowo, Radio Kraków:

1. podkreśla, że arcybiskup Marek Jędraszewski nie jest autorem słów “Pojawiły się też takie (spekulacje – Radio Kraków), że rezygnacja biskupa-nominata ks. Franciszka Ślusarczyka, kustosza łagiewnickiego sanktuarium, została wymuszona przez lobby homoseksualne w krakowskim kościele)”;

2. publikuje całość wywiadu z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim (nagranie audio dostępne poniżej). Radio Kraków podkreśla także, że autorka materiału radiowego, Pani Red. Anna Łoś nie jest odpowiedzialna za zmiany w tekście, które ukazały się na stronie www.radiokrakow.pl.”

Zobacz tekst na stronie Radia Kraków —> [Sprostowanie] Rozmowa z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim

Wcześniej tego dnia – 18 grudnia 2018 r. – Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej wystosowało do mediów tej treści komunikat:

“W związku z przypisywaniem metropolicie krakowskiemu arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu słów, których nigdy nie wypowiedział na temat rzekomych przyczyn dymisji ks. prał. Franciszka Ślusarczyka z urzędu biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej publikujemy całość nagrania tego fragmentu z 40-minutowego wywiadu udzielonego dla Radia Kraków, który został wyjęty z kontekstu i streszczony w sposób nierzetelny. Od Redakcji, które publikują nieprawdę domagamy się sprostowania i zamieszczenia całości wypowiedzi metropolity krakowskiego.”

Udostępniony został też stosowny fragment rozmowy abpa. Jędraszewskiego z Radiem Kraków:

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Pilny komunikat biura prasowego archidiecezji krakowskiej oraz Radio Kraków przeprasza Metropolitę