Codzienna Aplikacja Miłosierdzia

Nowy film o św. Siostrze Faustynie

We wtorek 16 października 2018 r.  w 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w TVP Historia o godzinie 20.40 miała miejsce premiera telewizyjna filmu “Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” w reżyserii Piotra Weycherta.

Zobacz też —> Film “Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” 22 lutego 2021 w TVP 1

Nowy film o św. Siostrze Faustynie„Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” – taki tytuł nosi nowy pełnometrażowy film o…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Wtorek, 9 października 2018

 

Film “Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” to nowy pełnometrażowy film o Apostołce Miłosierdzia Bożego, którego twórcą jest Piotr Weychert. Jest to udramatyzowany dokument, który słowami świadków opowiada o życiu św. Faustyny i potędze Bożego Miłosierdzia, o tym, co działo się w zaciszu klasztoru ponad 80 lat temu i o tym, jakie owoce dzisiaj przynosi jej prorocka misja w historii ludzi, Kościoła i świata.

Film zbudowany jest wokół idei oddziaływania św. Faustyny na współczesny świat i jest próbą odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak trafnie jej misja odpowiada na potrzeby ludzi żyjących w XXI wieku.

W filmie obok materiałów archiwalnych są inscenizowane sceny z udziałem aktorów, uzupełnione animacjami komputerowymi i efektami wizualnymi.

Producentem jest Grupa Filmowa w koprodukcji z Narodowym Centrum Kultury. Film został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorami filmu są: PKN ORLEN, Grupa Energa oraz Wydawca Miesięcznika „Poznaj Świat” .

Premiera kinowa odyła się 17 października 2018 r. w warszawskim kinie „Wisła”.

Info za —> Faustyna.pl: Nowy film o św. Siostrze Faustynie oraz Telewizyjna premiera filmu o św. Faustynie

Wideo —>Redakcja Audycji Katolickich TVP: Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia (2018)


Zobacz też —> “Miłość i Miłosierdzie” – Film Michała Kondrata w polskich kinach od 29 marca 2019