Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Przewodniczący Episkopatu o 1 i 2 listopada: Zatrz...

Przewodniczący Episkopatu o 1 i 2 listopada: Zatrzymajmy się w codziennym biegu, by modlić się za zmarłych

– Uroczystość Wszystkich Świętych winna napełniać nas radością, spokojem i wiarą. Cieszmy się tym, że jesteśmy jedną ogromną wspólnotą złożoną z pokoleń, które żyły przed nami, żyją obecnie i żyć będą w przyszłości – powiedział abp Stanisław Gądecki 1 listopada 2019 roku.

Zobacz też —> Odpust zupełny dla zmarłych – jak uzyskać?

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wyrażają naszą wiarę w to, że życie nasze zmienia się, ale nie kończy. Powiedział: „Zatrzymajmy się w codziennym biegu, by modlić się za zmarłych”.

Abp Gądecki przypomniał słowa Jana Pawła II: „To święto zachęca nas, byśmy skierowali wzrok ku niebu, które jest celem naszej ziemskiej pielgrzymki. Tam oczekuje nas radosna wspólnota świętych. Tam spotkamy się z naszymi drogimi zmarłymi, za których zanosić będziemy do nieba modlitwę w jutrzejsze uroczyste wspomnienie liturgiczne”.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył też: „Pamiętajmy, że Uroczystość Wszystkich Świętych winna napełniać nas radością, spokojem i wiarą. Cieszmy się tym, że jesteśmy jedną ogromną wspólnotą złożoną z pokoleń, które żyły przed nami, żyją obecnie i żyć będą w przyszłości”.

Na zakończenie przypomniał o potrzebie modlitwy za zmarłych: „Módlmy się też zmarłych, powierzając ich Bożemu miłosierdziu” – powiedział.

Zobacz więcej / wideo —> BP KEP: Przewodniczący Episkopatu: Zatrzymajmy się w codziennym biegu, by modlić się za zmarłych

Zobacz też —> episkopat.pl: Ludzie Kościoła zmarli w minionym roku