Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Premiera powieści “Śniła mi się miłość”...

Premiera powieści “Śniła mi się miłość” ks. Marka Chrzanowskiego FDP – 6 lutego 2020 w Warszawie

Dwoje młodych ludzi, spotkanie i powracające pytanie czy to właśnie ta jedyna osoba, na całe życie. A w międzyczasie mnóstwo innych ciekawych ludzi, sytuacji i zdarzeń, w których obecny jest Bóg, ale wcale nie tak oczywisty i na pewno nie nachalny. Wszystko to w najnowszej powieści “Śniła mi się miłość” ks. Marka Chrzanowskiego FDP, duszpasterza, rekolekcjonisty i pisarza. Premiera książki już we czwartek 6 lutego 2020 r. o godz. 19.00 w Domu Pielgrzyma “Amicus” w Warszawie!

<<"Przez kilka ostatnich tygodni miałem powracający sen. (…) Rzadko miewam jakiekolwiek sny, więc przy nim się…

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Wtorek, 28 stycznia 2020

 

Zobacz też —> Zapraszamy, by odnajdywać czułą bliskość Boga! – 14-16 lutego 2020 rekolekcje z ks. Markiem Chrzanowskim FDP

„Przez kilka ostatnich tygodni miałem powracający sen. (…) Rzadko miewam jakiekolwiek sny, więc przy nim się zatrzymałem. On i ona. Zawsze w pięknej scenerii. Często w pociągu. Przeważnie towarzyszyła im cisza” – tak zaczyna się najnowsza powieść ks. Marka Chrzanowskiego FDP, który oprócz codziennej posługi duszpasterskiej pisze wiersze i powieści o miłości, a także rozważania do Słowa Bożego i opowiadania.

Ks. Chrzanowski do niedawna znany był głównie jako autor wierszy i rozważań do Słowa Bożego. Od kilku lat zaczął pisać również powieści. Pierwsza  z nich „Spotkaliśmy się za wcześnie” została wydana przez Wydawnictwo „Bernardinum” w 2016 roku. „Śniła mi się miłość” to już trzecia powieść tego autora, wydana w tym samym wydawnictwie. Wszystkie dotychczasowe powieści opowiadają historie miłości, miłości jednak takiej, o którą dziś niezwykle trudno, która chce budować na mocnym fundamencie. A sposób, w jaki o tej miłości pisze… jest równie niecodzienny.

Premiera książki połączona ze spotkaniem autorskim będzie miała miejsce w czwartek, 6 lutego 2020 r., o godzinie 19.00 w Domu Pielgrzyma „Amicus”, przy parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu (ul. Hozjusza 2, Warszawa). Wstęp na wydarzenie jest wolny. Wiersze i fragmenty premierowej powieści ks. Marka Chrzanowskiego przeczytają zaprzyjaźnieni z nim aktorzy. Zaplanowano też chwilę z muzyką i piosenkami ze słów ks. Marka. Po spotkaniu będzie można porozmawiać z autorem oraz obejrzeć i nabyć jego książki.

Ks. dr Marek Chrzanowski FDP – to ceniony duszpasterz i rekolekcjonista. Autor zbiorów opowiadań, medytacji, 10 tomików poezji i 2 powieści. W Polskim Radiu prowadził autorską audycję „Idę do Ciebie z miłością”. Ostatnio nakładem Wydawnictwa „Bernardinum” ukazał się wywiad-rzeka z ks. Markiem Chrzanowskim „Przeżyć by żyć”. Jego wiersze wydane na dwóch płytach czytali m.in.: Małgorzata Kożuchowska i Paweł Królikowski.

Zobacz też:

⇒ Recenzja poprzedniej powieści ks. Marka —> “Pod niebem pełnym zapytania”

⇒ Wspomnienie z wieczoru poezji i uwielbienia  —> “Kawa z niebem”

Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku