Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Post i Modlitwa za życiem” – Ap...

“Post i Modlitwa za życiem” – Apel Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego z dnia 27 października 2020

W dniu 27 października 2020 r. metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, wystosował do wiernych archidiecezji krakowskiej apel o podjęcie modlitwy i postu w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych.

Publikujemy, za Biurem Prasowym Archidiecezji Krakowskiej, tekst apelu abp. Marka Jędraszewskiego.


Drodzy Archidiecezjanie,

Papież Franciszek w napisanym dnia 22 października 2020 roku, we wspomnienie św. Jana Pawła II, liście z okazji 50. rocznicy nawiązania relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a instytucjami europejskimi stwierdził między innymi: „Marzę o Europie przyjaznej dla osoby i dla osób. Ziemi, gdzie szanowano by godność każdego, gdzie osoba byłaby wartością samą w sobie, a nie przedmiotem kalkulacji ekonomicznej lub towarem. Ziemi, która chroniłaby życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy niewidzialne pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu, ponieważ żaden człowiek nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych”.

Z tym większym przejęciem i smutkiem obserwujemy nasilające się niepokoje społeczne wywołane sprzeciwem wobec poszanowania i ochrony życia dzieci nienarodzonych w naszej Ojczyźnie. Przekonanie, że człowiek zaczyna istnieć od chwili poczęcia było, jest i będzie częścią nauczania Kościoła, dlatego też znalazł się on na celowniku tych sił, które błędnie uważają, że aborcja jest prawem człowieka.

Ponieważ nasz Mistrz, Jezus Chrystus, wzywał do prawdziwej miłości bliźniego, zwracam się z serdeczną prośbą o podjęcie modlitwy i postu w intencji zrozumienia tej prawdy przez wszystkich, a także o pokój w naszej Ojczyźnie. Szczególnie proszę o to, aby w każdej rodzinie codziennie odmawiano jedną dziesiątkę różańca oraz podejmowano akty wyrzeczenia i umartwienia w tych intencjach.

Z pasterskim błogosławieństwem

Arcybiskup Marek Jędraszewski
Metropolita Krakowski


Info na podstawie —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: „Post i Modlitwa za życiem” Apel Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

Przyłącz się do apelu Metropolity —> zgłoś swoją modlitwę i post w intencji życia


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: