Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Podlasie w kampanii “Polska pomaga” Ca...

Podlasie w kampanii “Polska pomaga” Caritas Polska i TVP – Niedziela, 15 grudnia 2019

Odzyskujący dawny blask pałac Uruskich w Milanowie, gdzie powstaje Centrum Kulturalne Caritas Diecezji Siedleckiej, w niedzielę 15 grudnia 2019 r., stanie się sceną kampanii “Polska pomaga”, w ramach której na antenach TVP są przedstawiane dzieła Caritas w całej Polsce.

Już niedługo niedziela i kampania #Polskapomaga.Na antenie TVP1 i tvp.info zobaczymy prężnie 💪 działające centra wolontariatu 💝 oraz 👊 unikalny program "2 kroki" 🏃‍♂realizowany w Zakładzie Karnym, czyli ważną cząstkę tego jak działa Caritas Diecezji Siedleckiej.W ramach specjalnych bloków tematycznych będą emitowane także materiały z Caritas Archidiecezji Krakowskiej i Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.Partnerem kampanii jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.Przypomnijmy sobie wspólnie jak było w ubiegłą niedzielę w Kielcach:Śledźcie w niedzielę TVP1 oraz tvp.info!

Opublikowany przez Caritas Polska Czwartek, 12 grudnia 2019

 

Zobacz też —> Caritas.pl: Wspólna kampania Caritas i TVP

O tym jak uratować cenny zabytek XIX-wiecznej architektury i sprawić, aby służył lokalnej społeczności – opowiedzą m.in. ks. Marek Bieńkowski (dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej) oraz Elżbieta Zielińska-Gomółka (kierowniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie, odpowiedzialna z ramienia Caritas za powstanie Centrum Kulturalnego w Milanowie). W remontowanym obecnie obiekcie, oprócz Centrum Kulturalnego, znajdzie siedzibę dom samotnej matki, a już teraz, dzięki wykorzystaniu części zabudowań i pięknego parku, odbywają się tu spotkania integracyjne dla okolicznych mieszkańców.

W relacjach telewizyjnych, nadawanych z Milanowa, zostaną też przedstawione prężnie działające centra wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej, a z sąsiadującego z nim Parczewa prace podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, przygotowane specjalnie na potrzeby kiermaszu świątecznego.

W ramach specjalnych bloków tematycznych będą też emitowane materiały z Krakowa i Zielonej Góry. Partnerem kampanii jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

To już trzecia niedziela tegorocznego adwentu, podczas której ekipy TVP odwiedzają placówki Caritas, przedstawiając widzom działalność pracowników i wolontariuszy, a także losy ich podopiecznych. W poprzednich tygodniach relacje były nadawane m.in. z Sanoka i podkieleckiego Piekoszowa.

– Dzięki tym programom zachęta do niesienia pomocy w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego ma szansę mocno wybrzmieć w polskich domach. Okres przedświąteczny służy takiej mocnej refleksji nad sobą, nad tym, co daję z siebie innym. Wierzę, że pokazanie tak wielu przykładów dobra będzie inspirujące – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Caritas Polska zaprasza do śledzenia niedzielnego programu w TVP1 oraz TVP Info i programów regionalnych. 

Relacje w postaci wywiadów, połączeń z placówkami Caritas w różnych rejonach Polski z kolejnych niedziel adwentu są dostępne na stronie —> polskapomaga.tvp.pl

KAMPANIĘ „POLSKA POMAGA” MOŻNA WESPRZEĆ POPRZEZ:

• SMS charytatywny o treści POLSKAPOMAGA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT),

• Świecę – cegiełkę Caritas dostępną w parafiach,

• Wpłaty na konto CARITAS POLSKA, ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „POLSKA POMAGA”

Info za —> Caritas Polska: Podlasie w kampanii „Polska pomaga”

Zobacz też:

Świętokrzyskie. Kampania “Polska pomaga”

W Sanoku rozpoczęła się kampania „Polska pomaga”