PODZIEL SIĘ

30-lecie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. ś...

30-lecie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. św. Siostry Faustyny – Łagiewniki, 13-15 grudnia 2019

W dniach 13-15 grudnia 2019 r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. św. Siostry Faustyny w Łagiewnikach obchodzona jest 30. rocznica powrotu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia do prowadzenia pracy apostolskiej z dziewczętami w duchu charyzmatu.

Spotkanie Jubileuszowe

W spotkaniu jubileuszowym biorą udział siostry z wielu domów Zgromadzenia, które posługiwały w tym Domu Miłosierdzia, grono pedagogiczne, kapłani, pracownicy oraz wychowanki, które w ciągu tych lat przebywały w nim, korzystając z wychowania i nauczania w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum i szkołach branżowych o profilu fryzjerskim i gastronomicznym.

Uroczystości jubileuszowe zaszczycą swą obecnością przedstawiciele władz miasta Krakowa, oświaty, sądownictwa, delegacje z zaprzyjaźnionych placówek resocjalizacyjnych, a także dobroczyńcy i przyjaciele Zgromadzenia.

W programie m.in.: Eucharystia pod przewodnictwem bp. Janusza Mastalskiego, słowo bp. Jana Zająca i m. Petry Kowalczyk przełożonej generalnej Zgromadzenia, prezentacja najważniejszych wydarzeń minionych lat, wspomnienia, koncert artystów „Piwnicy św. Norberta” i wychowanek oraz spotkanie opłatkowe.

Info za —> Faustyna.pl: 30 lat Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego