Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląsk...

Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich – 28 maja 2017

W niedzielę, 28 maja w Piekarach Śląskich odbyła się doroczna stanowa pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Eucharystii z tej okazji przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, zastępca przewodniczącego Episkopatu Polski, a homilię wygłosił abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. W uroczystościach wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda.

Tradycja pielgrzymowania mężczyzn do Piekar ma ponad 350 lat i corocznie gromadzi przed obliczem Piekarskiej Pani około 100 tys. pątników.

O niedzielę wolną od handlu, odrodzenie duchowego oblicza Europy, poszanowanie środowiska naturalnego i trzeźwość Narodu zaapelował abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, na początku uroczystości.

W homilii abp Józef Kupny zaznaczył, nawiązując do dzisiejszej uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, że choć człowieka współczesnego interesuje niebo, to jednak ciągle zajmuje się sprawami tego świata. Wzywał do dawania świadectwa chrześcijańskiego w swoim środowisku. Zachęcał też, aby być obecnymi w świecie. – Chrystusowi możemy pomoc przez obecność w świecie, nie przez wycofanie się. Nie możemy ulec pokusie ucieczki od problemów tego świata. Wszędzie musimy być obecni, żeby przepełniać duchem Ewangelii ten świat, miejsce pracy, wszystkie miejsca, gdzie jesteśmy. Żeby wnosić tam nowość Ewangelii. Przykład daje nam Jezus Chrystus, który nie zbawił świata stojąc na zewnątrz – powiedział.

Czytaj całość —> Niedziela.pl: Abp Skworc: Niedziela jest naszą świętością

Pielgrzymka Mężczyzn, Piekary Śląskie, 28 V 2017

Serwis internetowy Sanktuarium w Piekarach Śląskich —> www.piekarybazylika.pl

Zobacz też —> Piekary Śląskie: sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej


Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie się tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja – 28 maja br.

Program:

9.30 – powitanie Księży Biskupów w Bazylice i modlitwa, następnie procesja z Obrazem MB na Kalwarię
10.45 – Msza na Wzgórzu pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego
Homilię wygłosi: abp Józef Kupny, metropolita wrocławski
13.45 – godzina młodzieżowa na wzgórzu kalwaryjskim
15.00 – nabożeństwo majowe
16.00 – procesja do bazyliki i zakończenie pielgrzymki

Zobacz więcej —> www.piekarybazylika.pl: PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN  28 maja