PODZIEL SIĘ

Misja Talitha Kum – Ewangelizacja Warszawy. 27 maj...

Misja Talitha Kum – Ewangelizacja Warszawy. 27 maja -3 czerwca 2017

W dniach 27 maja – 3 czerwca odbędzie się w Warszawie tydzień ewangelizacji pod nazwą Misja Talitha Kum! Przez cały tydzień w różnych częściach miasta członkowie wspólnot archidiecezji warszawskiej będą na wiele sposobów przekazywać mieszkańcom stolicy Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie.

Ewangelizacja rozpocznie się Mszą św. posłania pod przewodnictwem biskupa oraz z udziałem o. Henrique Porcu i o. Antonello Cadeddu w niedzielę 28 maja 2017 r. o godz. 14:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela.

Msza św. posłania zostanie poprzedzona całodniową modlitwą w intencji ewangelizacji Warszawy (Góra Modlitwy – 27 maja) oraz rekolekcjami dla ewangelizatorów poprowadzonymi przez założycieli wspólnoty Przymierze Miłosierdzia – o. Henrique Porcu i o. Antonello Cadeddu.

Po Mszy św. posłania zaplanowany jest Flashmob na placu Zamkowym. Taneczna akcja ewangelizacyjna ma na celu pokazanie Warszawiakom jaką radość daje osobista relacja z żywym Bogiem.

W trakcie tygodnia Misji, od poniedziałku 29 maja do piątku 2 czerwca, będziemy zbierali się przed kościołem akademickim św. Anny o godzinie 15:00. Po modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego będziemy dzielili się Dobrą Nowiną z mieszkańcami Warszawy. W planach są krótkie przedstawienia teatralne i taneczne. Chętne osoby będą mogły skorzystać z modlitwy wstawienniczej oraz przystąpić do sakramentu spowiedzi. Każdego dnia będzie odprawiana Msza święta z uwielbieniem.

W tych dniach odbędą się również akcje ewangelizacyjne w schroniskach dla nieletnich (Falenica, Okęcie), Domu Pomocy Społecznej (Nowe Miasto), Bulwarach wiślanych i w okolicach PKiN.

Tydzień Misji Talitha Kum zakończy się w sobotę 03.06. W tym dniu ewangelizację na ulicach Warszawy rozpoczniemy o godz. 12:00. Po wieczornej Mszy św. przeniesiemy się na chrześcijańską zabawę taneczną – Cristoteca, podczas które wystąpi zespół Maleo Reggae Rockers.

Głównym organizatorem Misji Talitha Kum jest wspólnota Przymierze Miłosierdzia.

Więcej informacji: warszawa.misjatalithakum.pl
fb.com/misjaTKwarszawa