Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków – 3 kwietnia 20...

Papież Franciszek do Polaków – 3 kwietnia 2024

– Nigdy nie powątpiewajmy o Bożej miłości, lecz wytrwale i z ufnością zawierzajmy Panu nasze życie i świat, prosząc Go w szczególności o sprawiedliwy pokój dla udręczonych przez wojnę narodów – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów z Polski podczas środowej audiencji generalnej, przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, przypadającą 7 kwietnia 2024 r.

Posłuchaj papieża Franciszka:

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

“Pozdrawiam serdecznie Polaków.

Przypadająca w najbliższych dniach Niedziela Bożego Miłosierdzia przypomina nam o przesłaniu przekazanym za pośrednictwem św. Faustyny Kowalskiej. Nigdy nie powątpiewajmy o Bożej miłości, lecz wytrwale i z ufnością zawierzajmy Panu nasze życie i świat, prosząc Go w szczególności o sprawiedliwy pokój dla udręczonych przez wojnę narodów.

Z serca wam błogosławię.”

Info na podstawie —> vaticannews.va / BP KEP: Papież do Polaków: Z ufnością zawierzajmy Panu nasze życie i świat

Zobacz też —> Święto Miłosierdzia Bożego – geneza, historia i obietnice Pana Jezusa

W środowej audiencji 2 kwietnia 2024 r. wzięli dział pielgrzymi z parafii bł. Wincentego Kadłubka – Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie, uczestnicy pielgrzymki Polonii z Cork z Irlandii a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

Przeczytaj też na ekai.pl —> Streszczenie katechezy papieskiej po polsku


– Bez sprawiedliwości nie ma pokoju i godnego życia całych społeczeństw – mówił papież Franciszek w kolejnej ze środowych katechez poświęconych cnotom. Podkreślił, że w świecie bez praw nie dałoby się żyć, przypominałby on dżunglę.

Ludzi prawych Franciszek nazwał błogosławieństwem zarówno dla siebie, jak i dla świata, w którym żyją. „Oni pielęgnują w swoich sercach pragnienie powszechnego braterstwa, a tego marzenia dzisiaj wszyscy bardzo potrzebujemy” – wskazał Ojciec Święty.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież o cnocie sprawiedliwości: bez niej świat przypominałby dżunglę

Transmisja audiencji generalnej / tekst katechezy ––> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 3.04.2024

Na zakończenie audiencji środowej papież Franciszek nawiązał do dramatycznych wieści jakie wciąż napływają z Bliskiego Wschodu. Wyraził ból z powodu śmierci wolontariuszy, którzy zostali zabici, gdy dostarczali pomocy humanitarną w Strefie Gazy. „Módlmy się, aby zamilkła broń i ponownie zapanował pokój” – apelował Franciszek trzymając w rękach różaniec i kieszonkową Ewangelię, które należały do ukraińskiego żołnierza, zabitego na wojnie…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Mocne apele Papieża o pomoc humanitarną i zakończenie wojen


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do akcji Razem możemy więcej!