Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków – 29 listopada ...

Papież Franciszek do Polaków – 29 listopada 2023

– W Adwencie otwórzcie się na Chrystusa ukrytego pod osłoną człowieka smutnego, samotnego i głodnego. Pozwólcie potrzebującym spotkać w waszych domach miłującego Boga – brzmiały pozdrowienia do pielgrzymów polskich, które w imieniu papieża Franciszka odczytał ks. prał. Filippo Ciampanellego z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Ojciec Święty był obecny podczas audiencji w dniu 29 listopada 2023 r., ale zmaga się jeszcze z chorobą.

Publikujemy pełny tekst papieskich pozdrowień:

“Serdecznie pozdrawiam Polaków.

Za kilka dni zakończymy rok liturgiczny i rozpoczniemy kolejny w naszym życiu Adwent. Niech ten mocny duchowo okres będzie dla Was i dla Waszych rodzin okazją do owocnego przygotowania serca na narodzenie Zbawiciela. Otwórzcie się na Chrystusa ukrytego pod osłoną człowieka smutnego, samotnego i głodnego. Pozwólcie potrzebującym spotkać w waszych domach miłującego Boga.

Z serca Wam błogosławię!”

Info i  foto za —> vaticannews / BP KEP: Papież do Polaków: W Adwencie otwórzcie się na Chrystusa i na drugiego człowieka

Zobacz też —> Kiedy zaczyna się Adwent?


– Pracujcie, pracujcie mocno, ale nie zaniedbujcie modlitwy. Proszę was o to. Nie rezygnujcie z pobożności Maryjnej. Bo jeśli ty zaniedbasz modlitwę, to po jakimś czasie będziesz pusty wewnętrznie. I nie wyzbywajcie się radości – powiedział Franciszek do księży przebywających w Rzymie na Rekolekcjach Asystentów KSM. – Słowa Papieża są do wszystkich duszpasterzy młodzieży – powiedział obecny w Rzymie bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież do księży z Polski: Pracujcie mocno, nie zaniedbujcie modlitwy


– Nasz świat przywodzi na myśl biblijną wieżę Babel. Jest to pierwsza w historii cywilizacja, która w skali ogólnoświatowej próbuje zorganizować społeczeństwo bez obecności Boga – stwierdził papież Franciszek na cotygodniowej audiencji ogólnej, 29 listopada 2023 r.

Podkreślił zarazem, że to właśnie do tego świata musimy dotrzeć ze Słowem Bożym, a nie da się tego zrobić z zewnątrz. Możemy głosić Jezusa tylko wtedy, gdy będziemy żyć w kulturze naszych czasów, na rozdrożach współczesności…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: nasz świat jak wieża Babel, do niego mamy dotrzeć z Jezusem

Transmisja audiencji generalnej ––> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 29.11.2023

Na zakończenie audiencji ogólnej papież Franciszek prosił, by nadal otaczać modlitwą poważną sytuację w Izraelu i Palestynie, a także nie zapominać o Ukraińcach. Choć z powodu choroby Franciszek powierzył odczytanie swej katechezy i pozdrowień prałatowi Ciampanelliemu, to jednak osobiście, zachrypniętym głosem zwrócił się z apelem w sprawie pokoju w Ziemi Świętej i na Ukrainie. (…) W spontanicznie dodanych słowach Ojciec Święty pozdrowił też cyrkowców, którzy zaprezentowali w Auli Pawła VI swoje umiejętności.

Posłuchaj papieża Franciszka:

Czytaj całość —> vaticannews.va: Pomimo choroby Papież zabrał głos, by zaapelować o pokój