Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków – 17 stycznia 2...

Papież Franciszek do Polaków – 17 stycznia 2024

– Niech wstawiennictwo i nauczanie św. Jana Pawła II, który z wielkim oddaniem wychowywał młodych do dojrzałej miłości, pomaga stawić czoła rozwiązłości – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów z Polski podczas środowej audiencji generalnej, 17 stycznia 2024 r.

Posłuchaj Franciszka:

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

“Pozdrawiam serdecznie Polaków.

Dzisiejsza katecheza jest zachętą, by stawić czoła rozwiązłości. Walka z tą wadą może trwać przez całe życie, ale nagroda jest niezrównana: zachowanie piękna, które Bóg wpisał w swoje stworzenie, kiedy przewidział miłość między kobietą i mężczyzną. Niech pomaga wam w tym wstawiennictwo i nauczanie św. Jana Pawła II, który z wielkim oddaniem wychowywał młodych do dojrzałej miłości.

Z serca wam błogosławię.”

Info za —> vaticannews / BP KEP / episkopat.pl: Papież zachęcił Polaków do stawiania czoła rozwiązłości


– Miłość wymaga czasu i cierpliwości, bo jeśli nie ma miłości, życie jest smutną samotnością – mówił papież Franciszek w kolejnej środowej katechezie o wadach i cnotach, 17 stycznia 2024 r. Tym razem poświęcił ją rozwiązłości, która jest, jak podkreślił, rodzajem „zachłanności” względem drugiej osoby, zwłaszcza w sferze seksualności.

Papież przypomniał, że chrześcijaństwo nie potępia seksualności, ale jej niewłaściwe traktowanie. Przywołał wspaniały poemat miłosny, jakim jest biblijna księga Pieśni nad Pieśniami…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież o wadzie rozwiązłości: w miłości nie szukajmy drogi na skróty

Transmisja audiencji generalnej ––> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 17.01.2024

Pozdrawiając pielgrzymów przybyłych na audiencję środową papież Franciszek przypomniał o rozpoczynającym się 18 stycznia Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcił do modlitwy o to, by chrześcijanie osiągnęli pełną komunię i dawali jednogłośne świadectwo miłości zwłaszcza wobec najsłabszych.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież o św. Janie Pawle II: wychowywał do dojrzałej miłości

Franciszek zaapelował o nieeskalowanie napięcia na Bliskim Wschodzie i w innych konfliktach rozgrywających się na świecie. Na zakończenie audiencji środowej nawiązał do zapomnianego dramatu irackiego Kurdystanu, gdzie doszło do ataku rakietowego na ludność cywilną. Przypomniał też o cierpieniu Ukrainy i mieszkańców Strefy Gazy.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Franciszek: módlmy się za tak wiele ofiar wojen!