Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za Oj...

Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę – Rzecznik Episkopatu Polski w dniu 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej – 1 września 2023

– Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę, byśmy mogli żyć w wolnym kraju i w wolności wyznawać wiarę w Boga – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ z okazji 84. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, 1 września 2023 r.

W związku z przypadającą 1 września br. 84. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej, rzecznik KEP zachęcił, by pamiętać „o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę, byśmy mogli żyć w wolnym kraju i w wolności wyznawać wiarę w Boga”. „Obejmijmy naszą modlitwą poległych oraz ofiary cywilne, które przyniosła ta hekatomba nienawiści” – podkreślił ks. Gęsiak.

„Teraz, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, nie ustawajmy w prośbach kierowanych do Pana o dar pokoju dla Ukrainy i dla całego naszego kontynentu” – zaapelował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Info, foto i wideo na podstawie —> BP KEP / episkopat.pl: Rzecznik Episkopatu: Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę

Zobacz też —> Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi