Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

O Miłość warto się bić – Premiera powieści &...

O Miłość warto się bić – Premiera powieści “Śniła mi się miłość” ks. Marka Chrzanowskiego FDP – 6 lutego 2020

“Wydaje się, że miłość to coś więcej niż samochód i dlatego warto się o nią bić” – żartował ks. Marek Chrzanowski FDP podczas spotkania autorskiego, które miało miejsce 6 lutego 2020 r. w Domu Pielgrzyma Amicus na warszawskim Żoliborzu. Fragment najnowszej powieści ks. Chrzanowskiego pt. “Śniła mi się miłość” przeczytała Dominika Chorosińska, a  jego “wylosowane” wiersze – Małgorzata Kożuchowska.

“Dlaczego piszę o miłości tak często? Może dlatego, że jeżeli nie o miłości to o czym? Co jest ważniejsze od miłości? Jeśli Bóg jest miłością, to trzeba pisać o miłości tak, by ludzie trafili do Boga. Nie przeczę, że dla księdza pisanie o miłości między kobietą a mężczyzną nie jest łatwe, jest to trudne wyzwanie, ale ja jestem człowiekiem, który lubi trudne wyzwania. Może dlatego o tym piszę” – mówił ks. Marek Chrzanowski FDP, którego powieści opowiadają historie miłości, która chce budować na mocnym fundamencie i przetrwać na zawsze.

“Myślę, że miłość jako dar Boży przede wszystkim,  jest również ogromną tajemnicą, i tak naprawdę miłość jest trudnym wyzwaniem, nie ma łatwej miłości i im jest ona trudniejsza, im wymaga od nas trudniejszych wyborów, tym jest dojrzalsza i bardziej trwała. Nieraz trzeba przejść przez życie pod górę   i pod wiatr, po cierniach, żeby obronić miłość, żeby jej nie porozmieniać na drobne” – podkreślił ks. Marek Chrzanowski FDP podczas spotkania w Warszawie.

“Jeżeli człowiek wygra bitwę o wierność to w zamian dostaje niesamowitą radość i szczęście i taki uśmiech od Pana Boga, który się przenosi do naszego serca. Im bardziej miłość nas kosztuje, tym bardziej się cieszymy, gdy ją obronimy” – powiedział, wskazując na potrzebę i wartość wierności.

Jak dodał, pisząc prozę, powieści, opowiadania, stara się pisać to, co jest w jego sercu. “Nie staram się przenosić historii, które słyszę na papier, bo wtedy byłbym złodziejem. Ja chcę swoje historie sam wyśnić, wymarzyć” – wyznał.

Otwarte spotkanie autorskie na warszawskim Żoliborzu zostało zorganizowane z okazji ukazania się najnowszej książki ks. Marka Chrzanowskiego “Śniła mi się miłość”. W premierze książki wzięły udział m.in. Małgorzata Kożuchowska i Dominika Chorosińska, które zaprezentowały fragmenty twórczości ks. Chrzanowskiego. Na sali obecne były też inne zaprzyjaźnione z autorem powieści aktorki – Laura Breszka i Anna Prus. Spotkanie prowadziła Agnieszka Ponikiewska. Piosenki z tekstami wierszy ks. Chrzanowskiego zaśpiewała Milena Dworznikowska, autorka płyty “Jest cudnie”. Towarzyszyli jej Mikołaj Jabrzyk i Marek Wdowiak.

Kilka zdjęć ze spotkania autorskiego Księdza Marka połączonego z promocją najnowszej powieści: "Śniła mi się miłość". Dziękujemy wszystkim za piękną i bardzo życzliwą obecność.

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Poniedziałek, 10 lutego 2020

 

Ks. Marek Chrzanowski FDP to lubiany duszpasterz i rekolekcjonista. Do niedawna znany był głównie jako autor wierszy i rozważań do Słowa Bożego. Od kilku lat zaczął pisać również powieści. Pierwsza  z nich „Spotkaliśmy się za wcześnie” została wydana przez Wydawnictwo „Bernardinum” w 2016 roku. „Śniła mi się miłość” to już trzecia powieść tego autora, wydana w tym samym wydawnictwie. Opowiada historię dwojga młodych ludzi – Julki i Bartka, którzy spotkali się, by zawalczyć o prawdziwą miłość. Nakładem Wydawnictwa „Bernardinum” ukazał się także wywiad-rzeka z ks. Markiem Chrzanowskim „Przeżyć by żyć”.

Info, foto i audio: JL/Misericors

Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku

‼️🆕Nowość wydawnicza 🆕‼️Wczoraj w Warszawie miała swoją premierę nowa powieść ks. Marka Chrzanowskiego FDP zatytułowana „Śniła mi się miłość”.U nas książka już dostępna w sprzedaży.Gorąco polecamy‼️

Opublikowany przez Wydawnictwo Bernardinum Piątek, 7 lutego 2020