Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nowenna do Miłosierdzia Bożego – Dzień 9 ...

Nowenna do Miłosierdzia Bożego – Dzień 9 – Sobota w Oktawie Wielkanocy

Sobota w Oktawie Wielkanocy – 15 kwietnia 2023 – to 9. dzień Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego, która rozpoczęła się w Wielki Piątek. Pan Jezus prosił św. Faustynę, aby przez tę nowennę, która polega na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, przygotować się do uroczystości, w której czcimy Boga w tajemnicy Jego niezgłębionego miłosierdzia.

W każ­dym dniu nowen­ny może­my – opró­cz odma­wia­nia koron­ki do Boże­go Miło­sier­dzia – modlić się rów­nież sło­wa­mi, jakie Jezus podyk­to­wał na te dni św. Sio­strze Fau­sty­nie (Dz. 1209–1229).

Zobacz —> Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego – wprowadzenie i wszystkie dni


Wesprzyj organizację niezwykłego wydarzenia!


Dzień dziewiąty Nowenny do Miłosierdzia Bożego – z Dzienniczkiem

Słowa Pana Jezusa:

– Dziś sprowadź Mi dusze oziębłe i zanurz je w przepaści miłosierdzia Mojego. Dusze te najboleśniej ranią serce Moje. Największej odrazy doznała dusza Moja w Ogrójcu od duszy oziębłej. One były powodem, iż wypowiedziałem: Ojcze, oddal ten kielich, jeżeli jest taka wola Twoja. Dla nich jest ostateczna deska ratunku uciec się do miłosierdzia Mojego.

Św. Siostra Faustyna:

Jezu najlitościwszy, któryś jest litością samą, wprowadzam do mieszkania najlitościwszego Serca Twego dusze oziębłe; niechaj w tym ogniu czystej miłości Twojej rozgrzeją się te zlodowaciałe dusze, które podobne [są] do trupów i takim Cię wstrętem napawają. O Jezu najlitościwszy, użyj wszechmocy miłosierdzia swego i pociągnij je w sam żar miłości swojej, i obdarz je miłością świętą, bo Ty wszystko możesz.

(…) Ojcze Przedwieczny, spójrz się okiem miłosierdzia na dusze oziębłe, a które są zamknięte w najlitościwszym Sercu Jezusa. Ojcze miłosierdzia, błagam Cię przez gorzkość męki Syna Twego i przez trzygodzinne konanie Jego na krzyżu, pozwól, aby i one wysławiały przepaść miłosierdzia Twego…

Modlitwa —> Koronka do Miłosierdzia Bożego


Zobacz:

Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego – wszystkie dni

Święto Miłosierdzia Bożego – geneza, historia i obietnice Pana Jezusa

⇒ Święto Miłosierdzia Bożego 2023 w Łagiewnikach – Komunikat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i zaproszenie rektora ks. Zbigniewa Bielasa

“Miłosierdzie dla nas i całego świata” – Akcja modlitewna Stowarzyszenia “Faustinum” w Święto Miłosierdzia Bożego 2023