Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Monstrancja Fatimska na Jasnej Górze: 28 kwietnia ...

Monstrancja Fatimska na Jasnej Górze: 28 kwietnia – 3 maja 2017

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. Monstrancji Fatimskiej rozpoczęła się na Jasnej Górze w piątek  28 kwietnia. Monstrancja Fatimska została umieszczona w Kaplicy św. Pawła I Pustelnika. Najśw. Sakrament w Monstrancji Fatimskiej będzie można adorować do 3 maja, do dnia uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczyste zakończenie adoracji nastąpi w czasie procesji eucharystycznej 3 maja o godz. 18.30.

Monstrancja Fatimska to wotum narodu polskiego dla Matki Bożej Fatimskiej z racji 100-lecia objawień fatimskich. Dar został przygotowany przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i Fundację Aniołów Miłosierdzia. Pomysł stworzenia Monstrancji Fatimskiej poddał ks. Marian Mucha, kustosz Sanktuarium na Krzeptówkach.

Ideą peregrynacji i adoracji Pana Jezusa w Monstrancji Fatimskiej jest wspólna modlitwa o pokój na świecie oraz zawierzenie rodzin Sercu Maryi.

Monstrancja wyruszyła w Pielgrzymkę Pokoju z Sanktuarium Fatimskiego na Krzeptówkach. Odwiedza największe ośrodki kultu maryjnego w Polsce oraz wybrane parafie i ośrodki dla niepełnosprawnych. Dar monstrancji będzie przekazany we wrześniu br. przez osoby niepełnosprawne oraz pielgrzymów ze Skalnego Podhala i innych regionów podczas pielgrzymki do Fatimy.

Peregrynacja odbywa się za zgodą Konferencji Episkopatu Polski.

Na trasie peregrynacji znalazła się także Jasna Góra. „Trudno wyobrazić sobie, by dar polskiego narodu miał ominąć Częstochowę. To tak, jakby Maryja nie miała zajść do domu” – podkreśla Grzegorz Kiciński, dyrektor generalny Fundacji Aniołów Miłosierdzia.

Peregrynacji towarzyszy zachęta do jałmużny na rzecz powstającego w Wilnie na Litwie pierwszego hospicjum dla dzieci. „Przeprowadzamy narodową kwestę na rzecz drugiego wotum Polaków, którym będzie pierwsze hospicjum dziecięce na Litwie – informuje Grzegorz Kiciński.

„Maryja, wskazując nieustannie na Syna – Księcia Pokoju, odrywa nasz wzrok od zapatrzenia w swoje własne problemy, wyzwala z pretensji i wycisza argumenty przeciwko bratu. Podobnie chorzy – odrywają nas od przekleństwa życia tylko dla siebie. Dlatego zarówno Maryja, jak i chorzy to żywe monstrancje: wnoszą żywą obecność Boga do naszej udręczonej historii – wyjaśnia s. Michaela Rak, dyrektorka jedynego hospicjum na Litwie

Info za / czytaj całość —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Fatimska Monstrancja na Jasnej Górze

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ dr
/wykorzystano informacje ze strony Fundacji Aniołów Miłosierdzia – www.aniolowie.org/

*