PODZIEL SIĘ

Pielgrzymka Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosier...

Pielgrzymka Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 29 kwietnia 2017

Ponad dwa tysiące osób z 23 polskich diecezji wzięło udział w sobotę 29 kwietnia 2017 r. w XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pracowników i Wolontariuszy Caritas, odbywającej się w krakowskich Łagiewnikach na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia.

W trakcie pielgrzymki, pracownicy i wolontariusze Caritas wzięli udział w konferencjach i wspólnej modlitwie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Punktem centralnym spotkania była Msza święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Podczas homilii bp Wiesław mówił o Bożym Miłosierdziu jako doświadczeniu, które skłania do postawy i czynienia miłosierdzia.

Na koniec Eucharystii, swoją wdzięczność dla pracowników i wolontariuszy Caritas wyraził także abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. – Wasza obecność świadczy o tym, jak powszechna jest miłość, miłość jako Caritas: bezinteresowna, ofiarna, niekiedy bardzo cicha i tak bardzo pomocna innym.

Ogólnopolskie spotkanie wolontariuszy Caritas w Polsce odbywa się co roku w Tygodniu Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.Pierwsze pielgrzymki pojawiły się właśnie z potrzeby jednoczenia ludzi, żebyśmy mogli to wyrazić takim wspólnym zjazdem, aby zobaczyć ilu nas jest, poczuć własną siłę – wyjaśnia ksiądz Marek Dec, zastępca dyrektora Caritas Polska.

Jak mówią sami wolontariusze, pielgrzymki Caritas są dla nich okazją, by zobaczyć jak wielu ludzi włącza się w działalność Caritas.

Tegoroczna, XIV Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas, obywająca się pod hasłem „Czy jesteście zdolni do marzeń?”, zgromadziła w krakowskich Łagiewnikach blisko 2 tys. osób – członków Szkolnych Kół Caritas oraz Parafialnych Zespołów Caritas z 23 polskich diecezji.

Czytaj całość —> Archidiecezja Krakowska: Ogólnopolska pielgrzymka Caritas do Łagiewnik


Powiązane posty