Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Modlitwa różańcowa z papieżem Franciszkiem w Groci...

Modlitwa różańcowa z papieżem Franciszkiem w Grocie Matki Bożej z Lourdes w Ogrodach Watykańskich – 30 maja 2020

Papież Franciszek poprowadził w sobotę 30 maja 2020 r., w Grocie Matki Bożej z Lourdes na terenie Ogrodów Watykańskich, modlitwę różańcową w intencji zakończenia pandemii koronawirusa, w łączności z sanktuariami maryjnymi całego świata. W ten sposób postanowił zakończyć maryjny miesiąc maj, w którym gorąco zachęcał do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach.

Wideo za —> Radio Maryja/TV Trwam: Modlitwa różańcowa z Groty Matki Bożej z Lourdes w Ogrodach Watykańskich

Papież modlił się też za zmarłych i za personel medyczny. Stolica Apostolska połączyła się telemostem z ponad 40 sanktuariami na świecie, w tym z Jasną Górą w Częstochowie. Modlitwie towarzyszyło hasło zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Gorliwi i jednomyślni na modlitwie, razem z Maryją” (Dz 1, 14).

Papież modlił się do Matki Bożej o „uwolnienie od wszelkiego niebezpieczeństwa”. Mówił między innymi: “Spraw, aby Ojciec Miłosierny interweniował swą wszechmogącą ręką, by uwolnić nas od tej straszliwej pandemii tak, by życie mogło powrócić w spokoju na codzienne tory, by powrócił horyzont nadziei i pokoju”.

Grota w Ogrodach Watykańskich jest repliką tej znajdującej się w Lourdes. Ołtarz, który w niej się znajduje jest pierwszym, oryginalnym ołtarzem, który znajdował się w Grocie w Lourdes. Został w przeszłości podarowany Papieżowi.

Na początku maja papież Franciszek skierował do wiernych na całym świecie specjalny list, w którym zachęcał, aby w maju powrócić do modlitwy różańcowej i prosić, by Pan oddalił od nas pandemię koronawirusa. „Kontemplacja oblicza Chrystusa sercem Maryi, naszej Matki, sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zjednoczeni jako rodzina duchowa i pomoże nam przezwyciężyć tę próbę” – napisał wówczas Franciszek do wiernych całego świata.

Przeczytaj —> List papieża Franciszka do wszystkich wiernych na maj 2020 roku

Info na podstawie —>vaticannews.va/episkopat.pl: 30 maja o godz. 17.30 – modlitwa różańcowa z Papieżem Franciszkiem | radiomaryja.pl: Różaniec z Ojcem Świętym Franciszkiem w intencji zakończenia pandemii i powrotu nadziei |vaticannews.va: Abp Fisichella: zawierzmy świat Maryi