Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedz...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedziela, 31 stycznia 2021

W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę 31 stycznia 2021 roku, komentując Ewangelię św. Marka (1,21-28) papież Franciszek podkreślił szczególną jedność mocy i słowa Chrystusa. – Widzimy tu dwa charakterystyczne elementy działania Jezusa: przepowiadanie i cudotwórcze dzieło uzdrowiciela” – powiedział Papież.

Czytaj więcej—> vaticannews.va: Franciszek: Jezus posiada doktrynę, zaczerpniętą z samego siebie

Wideo i tekst papieskiego rozważania —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem 31.01.2021

Po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek przypomniał o zbliżającym się święcie Ofiarowania Pańskiego. Zaznaczył, że podobnie jak w czasach Symeona i Anny, obojga w podeszłym wieku, także dzisiaj Duch Święty wzbudza w osobach starszych myśli i słowa mądrości. „Z tego powodu postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony w całym Kościele co roku w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny, «dziadków» Jezusa” – powiedział Papież.

Ojciec Święty przypomniał, że 31 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Chorych na Trąd, zapoczątkowany ponad sześćdziesiąt lat temu przez Raoula Follereau… Na zakończenie Ojciec Święty pozdrowił chłopców i dziewczęta z Akcji Katolickiej diecezji rzymskiej, zgromadzonych w swoich parafiach lub połączonych online, z okazji Karawany Pokoju…

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: