Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Mleko dla Aleppo – akcja Pomocy Kościołowi w...

Mleko dla Aleppo – akcja Pomocy Kościołowi w Potrzebie dla syryjskich dzieci

Akcja Mleko dla AleppoOd początku wojny w Syrii wszystkie kościoły bardzo aktywnie włączają się w pomoc humanitarną ofiarom wojny. Jest ona niezbędna, gdyż z powodu wojny gospodarka została sparaliżowana, z czym łączył się wzrost bezrobocia, dramatyczna inflacja oraz emigracja, w szczególności Chrześcijan. Aktualnie wyjątkowo trudna jest sytuacja Chrześcijan w Aleppo. Ok. 80 % mieszkańców tego miasta jest wysiedlonych ze swoich domów. Ponad 70 % mieszkańców żyje poniżej poziomu ubóstwa. Ubóstwo dotyka także matki karmiące piersią nowonarodzone dzieci. Z powodu niedożywienia matki nie są w stanie karmić swoich dzieci.

W tej dramatycznej sytuacji mleko jest absolutną podstawą zapewniającą odpowiedni rozwój dzieci. Uważamy, że dzieci Aleppo, którym odebrano beztroskie dzieciństwo, powinny mieć zagwarantowany dostęp do choćby podstawowych produktów, dzięki którym będą mogły przeżyć i prawidłowo się rozwijać.

Dlatego najnowszy projekt Papieskiego Stowarzyszenia dotyczy dostarczenia mleka dzieciom w Aleppo, które nie ukończyły 10. roku życia.

Program obejmuje ok. 2850 dzieci. Liczba odbiorców jest zależna od liczby urodzin i emigracji poszczególnych rodzin.

2600 dzieci pomiędzy 1 a 10 r. życia otrzymuje mleko w proszku, natomiast 250 noworodków specjalne mleko dla noworodków. Szacowany koszt tego projektu na jeden miesiąc to ok. 20 tys. dolarów co daje w rezultacie ok. 7 dolarów na jedno dziecko na miesiąc.

Wpłaty można dokonywać na konto
Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie”

Konta złotówkowe:
ING Bank Śląski o/ Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759 z dopiskiem „Podaruj puszkę mleka”

Lub na stronie —> pkwp.org

Źródło: Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Wsparcie Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki / #Popiełuszko2017Akcja #Popiełuszko2017 - Sanktuarium ks. Jerzego