Władze rządowe i samorządowe, Kościół oraz oddolne ruchy promujące abstynencję od alkoholu pracują wspólnie nad stworzeniem Narodowego Programu Trzeźwości. Jego celem ma być pokoleniowa zmiana podejścia Polaków do kwestii nadużywania alkoholu. Propozycje programu zostaną zaprezentowane podczas wrześniowego Narodowego Kongresu Trzeźwości w Warszawie.
Założenia Narodowego Programu Trzeźwości i Narodowego Kongresu Trzeźwości przedstawiono we wtorek 14 lutego br. w sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.
W promowanie postaw trzeźwościowych w polskim społeczeństwie wpisze się w 2017 roku szereg wydarzeń. Pierwszym będzie jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (26 lutego-4 marca). Kolejnym – Wiosenna Sesja Apostolstwa Trzeźwości w Toruniu (8 marca) z udziałem liderów grup i ruchów trzeźwościowych z całego kraju.
26 maja w Sejmie odbędzie się konferencja pt. „Odpowiedzialność posłów i senatorów, rządu i samorządów za trzeźwość Narodu” z udziałem parlamentarzystów, samorządowców i przedstawicieli rządu. Wiosną Sejm przyjmie także uchwałę w sprawie poparcia idei promowania trzeźwości wśród Polaków.
Głównym wydarzeniem ma być Narodowy Kongres Trzeźwości, planowany w dwóch częściach – modlitewnej (pielgrzymka na Jasną Górę 17-18 czerwca) i naukowej (trzydniowa sesja na UKSW w Warszawie).
Czytaj dalej —> KAI / episkopat.pl: Powstaje Narodowy Program Trzeźwości oraz Bp Bronakowski przed Narodowym Kongresem Trzeźwości: Przez alkohol cierpią miliony
Wsparcie Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki / #Popiełuszko2017