Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Maryjo, okaż się nam Matką” – P...

“Maryjo, okaż się nam Matką” – Propozycje rozważań na nabożeństwa majowe 2021

“Maryjo, okaż się nam Matką” – to tegoroczna propozycja czytanek maryjnych na nabożeństwa majowe (jak również październikowe i sobotnie) autorstwa Anny Rastawickiej z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. Rozważania w formie czytanek są propozycją Komisji Maryjnej KEP i Fundacja „Czas to Miłość.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Tegoroczne majowe rozważania to zaproszenie do odkrywania tajemnicy i mocy Kościoła. Czytelnicy i słuchacze będą mogli odnaleźć w nich treści porządkujące prawdę o Jego naturze, pozwalające na odnalezienie żywej, osobowej relacji z Chrystusem żyjącym pośród swojego ludu.

Pobierz tegoroczne czytanki maryjne:

Maryjo, okaż się nam Matką. Czytanki na maj i nie tylko – Część 1 [PDF]

W obliczu coraz silniejszego lęku o przyszłość życia i Kościoła odpowiedzią Prymasa Wyszyńskiego jest proste przypomnienie: mamy Matkę! Jak w każdej trudnej sytuacji, tak i teraz Ona – Matka Maryja i Matka Kościół – nie tylko chroni, ale także daje i podtrzymuje w nas prawdziwe życie. Prymas Tysiąclecia przed swoją śmiercią, której 40. rocznicę przeżywać będziemy w maju tego roku, mówił: „Maryja w Polsce słabszą nigdy nie będzie, choćby czasy się zmieniały”. To wynikło z jego zawierzenia Maryi – siebie, Kościoła i Ojczyzny.

Czytanki w formie książkowej zostały wydane przez Fundację „Czas to Miłość” Instytutu Prymasa Wyszyńskiego (kontakt: domwysznskiego@op.pl) do pobrania na stronie www.czastomilosc.pl i Konferencji Episkopatu Polski.

Info za —> Komisja Maryjna KEP / BP KEP: Maryjo, okaż się nam Matką – propozycje rozważań na nabożeństwa majowe

Zobacz też:

Nabożeństwa majowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – Także online

Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny

Jasnogórska Matka


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: