Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dzieci Komunijne Dzieciom Misji 2021 – Pande...

Dzieci Komunijne Dzieciom Misji 2021 – Pandemia nie zatrzymała akcji Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zachęcają do włączenia się w pomoc dzieciom z krajów misyjnych. Maj to czas I Komunii Świętych – jest to dobra okazja do uwrażliwienia dzieci na potrzeby rówieśników na całym świecie.

Wideo —> Dzieci Dzieciom Misji: DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2021 – zapraszamy do współpracy!

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

„Dzieci Komunijne Dzieciom Misji to jedna ze sztandarowych akcji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, przez którą chcemy pokazać solidarność wszystkich dzieci. Nie zapominajmy o głębokim wymiarze ewangelizacyjnym tego wydarzenia” – podkreśla ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM w Polsce. „To w rodzinie dokonuje się przygotowanie, celebracja i dziękczynienie za Eucharystię. Ta radość ma perspektywę jeszcze bogatszą, kiedy dzielisz się szczęściem z innymi” – dodaje ksiądz dyrektor.

Specjalne słowa podziękowania do polskich dzieci przesłała z Rzymu s. Roberta Tremarelli, sekretarz generalna PDMD. „Dziękuję za Waszą codzienną modlitwę za dzieci całego świata. To pierwsza działalność misyjna, o czym przypomina nam papież Franciszek. Musimy się za nie codziennie modlić. Dziękuję Wam także za wszystko, co robicie podczas spotkań w swoich ogniskach misyjnych i za wspieranie projektów PDMD na terenach misyjnych poprzez zbiórkę ofiar” – napisała s. Roberta.

„Ubiegły rok zaskoczył nas pandemią i związanymi z nią obostrzeniami. Podczas uroczystości pierwszokomunijnych nie było wielu gości. Pan Jezus jednak był taki sam jak zawsze. Tak samo czekał na każdego i tak samo dzieciaki mogły ofiarować swoją modlitwę za misjonarzy” – zauważa s. Monika Juszka RMI, sekretarz krajowa PDMD w Polsce.

Siostra Sekretarz dziękuje za świadectwa, zdjęcia i pozdrowienia, jakie wpłynęły do sekretariatu krajowego PDMD od rodzin i dodaje: „Możliwe, że w tym roku również będziecie przeżywać uroczystości I Komunii Świętej indywidualnie lub w mniejszym gronie. Jednak już wiemy z ubiegłorocznego doświadczenia, że to w żaden sposób nie ujmuje ogromnej radości spotkania z samym Panem Jezusem pod postacią chleba!”.

Sekretariat krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci przygotował konspekt katechezy pomocnej do dobrego przeżycia misyjnego dnia w Białym Tygodniu oraz plakat i obrazki pierwszokomunijne. W Misyjnych Materiałach Liturgicznych znajdują się też pomoce do misyjnego zaanimowania Mszy św. w misyjnym dniu Białego Tygodnia, komentarze i modlitwy.

PDMD od dzieci pierwszokomunijnych otrzymało ofiary w kwocie 846 643,63 zł (2019) i w kwocie 776 342,47 zł (2020) – co pokazuje, że pandemia nie zatrzymała akcji Dzieci Komunijne Dzieciom Misji.

PDMD w Polsce w ostatnim roku rozliczeniowym (2019) zrealizowało 91 projektów w 14 krajach świata na 3 kontynentach z kwoty 2 668 902,23 zł. Pomoc dotyczyła duszpasterstwa dzieci w diecezjach, edukacji oraz ochrony zdrowia.

Info za —> as/pdm/episkopat.pl: Pandemia nie zatrzymała akcji Dzieci Komunijne Dzieciom Misji

Zobacz —> Materiały do pobrania


Czynisz dobro, pomagasz? Podziel się swoim świadectwem, zainspiruj innych!