Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Kondolencje Prymasa Polski po śmierci śp. Pawła Ad...

Kondolencje Prymasa Polski po śmierci śp. Pawła Adamowicza

“Modlitwą i myślą staję przy trumnie śp. Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, aby dziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie przez Jego ręce i serce stało się udziałem wielu osób” – napisał Prymas Polski abp Wojciech Polak w liście kondolencyjnym po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska.

„Modlitwą i myślą staję przy trumnie śp. Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, aby dziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie…

Opublikowany przez Konferencja Episkopatu Polski Piątek, 18 stycznia 2019

 

Publikujemy pełną treść kondolencji Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka przesłanych na ręce metropolity gdańskiego abp. Leszka Sławoja Głódzia.


Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznej śmierci śp. Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańska. Ze względu na pobyt w Panamie i udział w odbywających się tam Światowych Dniach Młodzieży nie mogę osobiście przekazać słów kondolencji. Pragnę tą drogą przesłać wyrazy szczerego współczucia i duchowej jedności, prosząc o ich przekazanie Szanownej Małżonce, Dzieciom i Bliskim śp. Pana Prezydenta, a także wszystkim uczestnikom liturgii pogrzebowej oraz całej społeczności miasta Gdańska.

Modlitwą i myślą staję przy trumnie śp. Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, aby dziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie przez Jego ręce i serce stało się udziałem wielu osób. Działo się tak w przeszłości, gdy podejmował działalność opozycyjną w czasach PRL, poprzez troskę o uchodźców i emigrantów, którą wyrażał jako Prezydent Gdańska, aż po udział w tragicznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego dziękował za okazywane dobro, szczodrość i solidarność.

Niech Zmartwychwstały Chrystus, którego odnalazł i wyznawał w Kościele jako Drogę, Prawdę i Życie, w swoim miłosierdziu obdarzy Go łaską pokoju i życia wiecznego. Trwając we wspólnej modlitwie sięgamy myślą poza widzialny grób, by spotykać Zmartwychwstałego Pana, który w tych trudnych chwilach pożegnania przychodzi do nas z ujmującym pozdrowieniem: Pokój wam. Tego daru, którego wytrwałym orędownikiem był śp. Paweł Adamowicz, dzisiaj szczególnie potrzebujemy.

Chrystusa – Zwycięzcę śmierci prosimy gorąco w intencji zmarłego Pana Prezydenta: Promienny Chryste, Boski Zbawicielu, jedyne światło, które nie zna zmierzchu, bądź dla tej duszy wiecznym odpocznieniem, pozwól oglądać chwały Twej majestat.

Dla wszystkich, których ta śmierć w sposób szczególny napełniła smutkiem i żałobą, upraszam ukojenie w bólu, łaskę chrześcijańskiej nadziei i Boże błogosławieństwo.

Z Chrystusowym pozdrowieniem,

Abp Wojciech Polak
Prymas Polski


Info za —> prymaspolski.pl/episkopat.pl: Kondolencje Prymasa Polski po śmierci śp. Pawła Adamowicza