Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Kard. Konrad Krajewski z pomocą humanitarną na lin...

Kard. Konrad Krajewski z pomocą humanitarną na linii frontu na Ukrainie – 17 września 2022

Kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski i prefekt Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia, przebywa na Ukrainie w imieniu papieża Franciszka. W sobotę 17 września 2022 r., wraz z m.in. bp. Janem Sobiło z Zaporoża, udał się na tereny przyfrontowe, aby udzielić pomocy humanitarnej ludności, która pozostała na miejscu.

Zobacz też —> Kard. Konrad Krajewski na grobach pomordowanych Ukraińców w Izium – 19 września 2022

Jak zaznaczył, przed wyjazdem do Orzechowa przestrzegano biskupów, aby na miejscu działać bardzo szybko, zostawiając żywność ludziom, którzy wcześniej zostali poinformowani o miejscu zbiórki.

Kard. Krajewski poinformował, że drugi transport humanitarny został ostrzelany przez wojska rosyjskie. Dzięki towarzyszącemu akcji humanitarnej żołnierzowi ukraińskiemu, jałmużnik papieski wraz z pozostałymi biskupami zostali przeprowadzeni do schronu antyrakietowego. Następnie udali się do kolejnego punktu, gdzie dzielili się żywnością z tamtejszymi mieszkańcami.

Jałmużnik papieski podkreślił, że oprócz rozdawania żywności, wręczał wszystkim napotkanym żołnierzom różańce od Ojca Świętego.

Po wydaniu niezbędnych artykułów, kard. Krajewski wrócił do Zaporoża, skąd w niedzielę uda się do Charkowa, aby modlić się nad zbiorowymi grobami.

Posłuchaj kard. Konrada Krajewskiego:

Info, audio i foto na podstawie —> BP KEP / episkopat.pl: Kard. Krajewski udzielił pomocy humanitarnej na linii frontu w Ukrainie / ed.


Kard. Konrad Krajewski, już po raz czwarty udał się w tych dniach na Ukrainę w imieniu Ojca Świętego.

Podróży kard. Krajewskiego towarzyszy również konkretna pomoc świadczona przez diecezjalne oddziały Caritas. Bus, którym jałmużnik papieski udał się na Ukrainę, to dar Papieża dla jednej z diecezji graniczącej z Rosją, który będzie służył do rozwożenia pomocy.


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja