Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Kard. Konrad Krajewski na grobach pomordowanych Uk...

Kard. Konrad Krajewski na grobach pomordowanych Ukraińców w Izium – 19 września 2022

Papieski wysłannik na Ukrainę kard. Konrad Krajewski modlił się w poniedziałek, 19 września 2022 r., na miejscu masowych pochówków ofiar rosyjskich zbrodni wojennych w Izium. Następnie dotarł do Charkowa. 20 września wyjechał do Kijowa, gdzie kończy się jego misja.

Zobacz też —> Kard. Konrad Krajewski z pomocą humanitarną na linii frontu na Ukrainie – 17 września 2022

– Byliśmy tam trzy godziny, a ja cały czas mówiłem koronkę do Miłosierdzia Bożego – jeszcze jedną, jeszcze jedną i różaniec – mówił o modlitwie na wielkim cmentarzysku w Izium kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski i prefekt Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia. Podkreślił, że myślał wtedy – z jednej strony o tym, co Jezus wycierpiał na krzyżu, kiedy mówił – „Panie wybacz im, bo nie wiedzą co czynią”, a z drugiej strony, widząc wielki szacunek młodych Ukraińców dla wydobywanych ciał zmarłych, przywoływał słowa z Pisma Świętego, że zło trzeba zawsze dobrem zwyciężać. – Zawsze dobrem! Nie ma innej drogi! – powiedział.

Przybycie kard. Krajewskiego do Ukrainy jest znakiem obecności Ojca Świętego pośród tych, którzy przetrwali.

Posłuchaj relacji kard. Konrada Krajewskiego:

Zobacz —> więcej

Info, foto i wideo na podstawie —> www.archidiecezja.lodz.pl/ BP KEP: Kard. Krajewski na grobach pomordowanych Ukraińców w Izium


Kard. Konrad Krajewski, już po raz czwarty udał się w tych dniach na Ukrainę w imieniu Ojca Świętego.

Podróży kard. Krajewskiego towarzyszy również konkretna pomoc świadczona przez diecezjalne oddziały Caritas. Bus, którym jałmużnik papieski udał się na Ukrainę, to dar Papieża dla jednej z diecezji graniczącej z Rosją, który będzie służył do rozwożenia pomocy.


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja