Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Kard. Konrad Krajewski specjalnym wysłannikiem pap...

Kard. Konrad Krajewski specjalnym wysłannikiem papieskim w Ukrainie i na granicy polsko-ukraińskiej

Papież Franciszek mianował kard. Konrada Krajewskiego, jałmużnika papieskiego, swoim specjalnym wysłannikiem niosącym “pomoc potrzebującym” – podała w komunikacie z dnia 7 marca 2022 r., Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Kard. Krajewski, który przybył do Polski 6 marca br., nadchodzące dni spędzi w Ukrainie i na granicy polsko-ukraińskiej, odwiedzając ośrodki dla uchodźców wojennych.

Nuncjatura Apostolska w Polsce podaje, że wizyta kard. Krajewskiego „wyraża w sposób szczególny troskę i bliskość Ojca Świętego Franciszka, który nadal kieruje swój gorący apel o +rzeczywiste zabezpieczenie korytarzy humanitarnych oraz o zagwarantowanie i ułatwienie dostępu pomocy na oblężone tereny, aby zapewnić życiodajną pomoc naszym braciom i siostrom uciskanym przez bomby i strach+.

„Papież dziękuje +wszystkim, którzy przyjmują uchodźców. Przede wszystkim wzywa do zaprzestania ataków zbrojnych i prosi, by przeważyły negocjacje i zdrowy rozsądek i aby powrócono do respektowania prawa międzynarodowego!+” – czytamy w komunikacie.

Zobacz też —> Solidarni z cierpiącymi Ukraińcami – Chcesz pomóc?

Publikujemy pełny tekst komunikatu:


Nuncjatura Apostolska w Polsce informuje, że Ojciec Święty Franciszek mianował księdza kardynała Konrada Krajewskiego, jałmużnika papieskiego, swoim specjalnym wysłannikiem niosącym „pomoc potrzebującym” (Modlitwa Anioł Pański, Watykan 6 marca 2022 r.).

Kardynał Krajewski, który przybył do Polski dnia 6 marca br., nadchodzące dni spędzi w Ukrainie i na granicy polsko-ukraińskiej, odwiedzając ośrodki dla uchodźców wojennych.

Jego wizyta wyraża w sposób szczególny troskę i bliskość Ojca Świętego Franciszka, który nadal kieruje swój gorący apel o „rzeczywiste zabezpieczenie korytarzy humanitarnych oraz o zagwarantowanie i ułatwienie dostępu pomocy na oblężone tereny, aby zapewnić życiodajną pomoc naszym braciom i siostrom uciskanym przez bomby i strach”. Papież dziękuje „wszystkim, którzy przyjmują uchodźców. Przede wszystkim wzywa do zaprzestania ataków zbrojnych i prosi, by przeważyły negocjacje i zdrowy rozsądek i aby powrócono do respektowania prawa międzynarodowego!” (Modlitwa Anioł Pański, Watykan 6 marca 2022 r.).

Warszawa, 7 marca 2022


Info i foto za —> episkopat.pl: Kard. Krajewski specjalnym wysłannikiem papieskim w Ukrainie i na granicy polsko-ukraińskiej

Zobacz też —> vaticannews.va: Kardynałowie w drodze na Ukrainę: to sprzeciw wobec okrutnej wojny!


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja