Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Rekolekcje Wielkopostne “14 Przystanków̶...

Rekolekcje Wielkopostne “14 Przystanków” – Przystanek 1 – o. Michał Legan OSPPE

– Sąd nad Bogiem dokonuje się w nas właściwie codziennie. Skazujemy Boga na śmierć bardzo odważnie, ale nie mamy odwagi, by okazać miłosierdzie. A tak naprawdę to miłosierdzie wymaga od człowieka dużo więcej niż sprawiedliwość. Trzem osobom trzeba to miłosierdzie dziś okazać – sobie samemu, bliźniemu i właśnie teraz, w tej stacji, Panu Bogu – o. Michał Legan OSPPE . Zapraszamy na pierwszy odcinek rekolekcji wielkopostnych “14 Przystanków”, przygotowanych przez sercański portal ewangelizacyjny profeto.pl. Odcinek miał premierę we czwartek 10 marca 2022 roku.

Zobacz na Misericors wszystkie odcinki —> Rekolekcji wielkopostnych “14 Przystanków”

Źródło —> profeto.pl: Rekolekcje Wielkopostne 2022 – “14 przystanków” – ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE – Przystanek 1

(Copyright © Fundacja Profeto.pl 2022)


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Profeto przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane “14 Przystanków”. Będzie to cykl medytacji do kolejnych stacji drogi krzyżowej. Wideorozważania poprowadzi duet ks. Michał Olszewski SCJ – twórca grupy medialnej i prezes Fundacji Profeto, i o. Michał Legan OSPPE – rzecznik prasowy sanktuarium na Jasnej Górze i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

– Wielki Post to jest jedna wielka bardzo długa droga krzyżowa, którą trzeba przejść, postępując za Jezusem Chrystusem, naśladując Go, tzn. stawiając swoje stopy w Jego ślady. Niech się to dokona w Wielkim Poście 2022 r. Niech ten czas nas odmieni, niech nam pokaże, że całe nasze życie jest drogą krzyżową – bywa przerażająco trudne, bolesne, pełne niepokoju, lęku i cierpienia, ale także prowadzi do światła, do zmartwychwstania – mówi, zapraszając do udziału w rekolekcjach o. Michał Legan.

Odcinki rekolekcji “14 Przystanków” będą ukazywały się od 10 marca w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl. Zainteresowani mogą zostawić swojego maila i zostaną powiadomieni o kolejnych odcinkach.

Fundacja Profeto.pl – Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji, to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.

Fundacja “Misericors” jest jednym z patronów medialnych cyklu!

Profeto.pl —> na Facebooku | na YouTube | na Twitterze

Radio Profeto —> WWW / Facebook


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja