PODZIEL SIĘ

Kard. Dominique Mamberti i nuncjusz abp Salvatore ...

Kard. Dominique Mamberti i nuncjusz abp Salvatore Pennacchio z wizytą w Domu Rodzinnym św. Jana Pawła II – 24 listopada 2019

W niedzielę 24 listopada 2019 r. kard. Dominique Mamberti, prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej oraz nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio gościli w Wadowicach.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Dzisiaj gościliśmy w Muzeum JE ks. kard. Dominique Mambertiego prefekta Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej…

Opublikowany przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II Niedziela, 24 listopada 2019

 

Wizyta w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach była zakończeniem uroczystych obchodów setnej rocznicy przywrócenia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską po ponad 120 latach. 30 marca 1919 roku Stolica Apostolska w sposób formalny uznała istnienie odrodzonego Państwa Polskiego, a pierwszym po przerwie nuncjuszem apostolskim mianowany został prałat Achilles Ratti.

Wizyta w wadowickim muzeum przywołała wiele osobistych wspomnień kard. Dominique Mambertiego związanych z Janem Pawłem II. Poprzedziła ją krótka modlitwa w Bazylice Ofiarowania NMP, gdzie ochrzczony został Karol Wojtyła.

Kard. Dominique Mamberti 18 maja 2002 roku mianowany został nuncjuszem apostolskim w Sudanie i arcybiskupem tytularnym Sagony przez Jana Pawła II. Niespełna trzy miesiące później z rąk kardynała Angelo Sodano przyjął sakrę biskupią. Od 2014 roku pełni funkcję prefekta Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, a 4 stycznia 2015 roku Papież Franciszek ogłosił jego nominację kardynalską.

Abp Salvatore Pennacchio funkcje Nuncjusza Apostolskiego pełni od 1998 roku. Pracował w Rwandzie, Tajlandii, Singapurze, Kambodży, Indiach i Nepalu. 6 sierpnia 2016 został mianowany Nuncjuszem Apostolskim w Polsce. W czasie przywitania na lotnisku w Warszawie wypowiedział znamienne słowa: „Przybywam ze wschodu, z ziemi Matki Teresy z Kalkuty, (…), do ziemi świętego papieża Jana Pawła”. Była to jego druga wizyta w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Info i foto za —> Magdalena Maślona | Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach / Archidiecezja Krakowska: Kard. Dominique Mamberti i abp Salvatore Pennacchio z wizytą w Domu Rodzinnym Ojca Świętego

Zobacz też:

Kard. Dominique Mamberti w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Kard. Dominique Mamberti na Wawelu: Kościół jest żywym znakiem Bożego pokoju