Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Kard. Dominique Mamberti w Sanktuarium Bożego Miło...

Kard. Dominique Mamberti w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 23 listopada 2019

– Jakże ważne jest przypomnienie współczesnemu światu o tej wielkiej miłości Boga do każdego człowieka, i jak ważne jest to, że każdy jest zdolny do przyjęcia tego wielkiego daru Bożego miłosierdzia – mówił kard. Dominique Mamberti, prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, który w sobotę 23 listopada 2019 r. odwiedził Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Tego dnia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odwiedzili m.in. kard. Dominique Mamberti i abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce oraz inni goście, którzy przyjechali do Krakowa aby wziąć udział w uroczystościach kończących obchody setnej rocznicy przywrócenia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską.

Sprawowali oni Mszę św. w Kaplicy Klasztornej przy słynącym łaskami obrazem Pana Jezusa Miłosiernego i modlili się przy relikwiach św. Siostry Faustyny

Prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej przyznał w homilii, że podczas wizyty w łagiewnickim sanktuarium towarzyszyły mu wielkie emocje. Kiedy Ojciec Święty Franciszek powołał abp. Mambertiego do kolegium kardynalskiego przydzielił mu jako diakonię kościół Ducha Świętego in Sassia. Ta rzymska świątynia, za sprawą papieża Jana Pawła II, od 1 stycznia 1994 r. jest Centrum Duchowości Bożego Miłosierdzia – znajduje się w nim obraz Jezusa Miłosiernego, statua św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz jej relikwie, a od 1993 r. posługują w nim także siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

– Uznaję ten gest jako wielki dar Bożej opatrzności, że w sposób szczególny zostałem związany z tą wielką tajemnicą Bożego miłosierdzia, którego apostołem była św. Siostra Faustyna. Boże miłosierdzia jest jakże ważnym przesłaniem do współczesnego świata. Jakże ważne jest przypomnienie współczesnemu światu o tej wielkiej miłości Boga do każdego człowieka, i jak ważne jest to, że każdy jest zdolny do przyjęcia tego wielkiego daru Bożego miłosierdzia – mówił w Łagiewnikach kard. Dominique Mamberti.

Prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej zwrócił uwagę, że Ojciec Święty Jan Paweł II bardzo chciał położyć akcent na przesłanie Bożego miłosierdzia wszczepiając je w nauczanie Kościoła, ale także w sposób szczególny zaakcentował tę prawdę w decyzji o kanonizacji św. Siostry Faustyny. Kardynał podkreślił, że przesłanie Bożego miłosierdzia jest także bardzo bliskie papieżowi Franciszkowi, który wprowadził w Kościele Rok Jubileuszowy dedykowany Bożemu miłosierdziu, a w swoich wystąpieniach często odwołuje się do tego przesłania.

– Dzisiaj po raz kolejny będę wychwalał Boże miłosierdzie za ten wielki dar bycia w tym miejscu, do którego mogę przywieźć wszystkie intencje składane także w kościele Ducha Świętego w Rzymie, aby tu w Łagiewnikach rozważać tajemnice Bożego miłosierdzia i w nim się całkowicie zanurzyć – mówił kard. Mamberti i dodawał, że w Łagiewnikach poleca Panu Bogu także wszystkie intencje papieża Franciszka.

Poza Kaplicą Klasztorną goście z Italii odwiedzili Bazylikę Bożego Miłosierdzia, cmentarz, gdzie spoczywała św. Siostra Faustyna i modlili się w Kaplicy Wieczystej Adoracji oraz w celi gdzie umarła Apostołka Bożego Miłosierdzia. Pamiątkowy wpis zostawili także w naszej sanktuaryjnej księdze.

W niedzielę 24 listopada 2019 r. o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu kard. Dominique Mamberti, prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji zakończenia obchodów setnej rocznicy przywrócenia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską.

Info i foto za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Kard. Dominique Mamberti w Łagiewnikach: Boże miłosierdzia ważnym przesłaniem do współczesnego świata oraz milosierdzie.pl: Watykańscy goście w Łagiewnikach – 23.11.2019